Hlavní navigace

Společnost SMART Comp. a.s. připojuje první zákazníky v rámci pilotního projektu FTTH

[Tisková zpráva] Brno, 3. května 2010 - Společnost SMART Comp. a.s., provozovatel metropolitní optické sítě NETBOX, připojuje první zákazníky v rámci pilotního projektu FTTH (fiber to the home) v Brně-Lesné.

Sdílet

Součástí projektu je test pěti různých typů pasivní části FTTH technologie v praxi. V polovině roku 2010 se projekt vyhodnotí a zvolí se prakticky nejvýhodnější pasivní technologie pro další FTTH projekty plánované na tento rok.

Jako aktivní část FTTH technologie používá společnost SMART Comp. zařízení Cisco a Genexis v topologii point-to-point (vyhrazené vlákno pro každého FTTH zákazníka z centrály sítě NETBOX až do jeho bytu)

Výhodou FTTH technologie je vysoká spolehlivost služeb, odolnost proti rušení, flexibilita, minimální ekologická zátěž a připravenost sítě na služby, které budou vstupovat na scénu v této dekádě (interaktivní TV, vysoké rozlišení 2K a 4K, 3D televize atd.)

FTTH (optické vlákno) se všeobecně považuje za tzv. definitivní medium, které porazilo jak metalické, tak bezdrátové linky v parametru šířky pásma.

Na aktivovaných přípojkách nabízíme kompletní triple-play službu NETBOX – internet s rychlostí až 100 Mb/s oběma směry, televizi s takřka 100 programy a pokročilými video službami a pevnou linku bez paušálu s voláním v rámci sítě NETBOX zdarma. Cena za zřízení a provoz služeb NETBOX je pro FTTH zákazníka stejná, jako v případě tradičního FTTB připojení metalickým kabelem.

Společnost SMART Comp. a. s. je provozovatelem telekomunikační optické sítě NETBOX® ve městech Brno, Praha, Jihlava, Havlíčkův Brod, Olomouc, Zlín a Opava. Nabízí rychlost připojení k internetu až 100 Mb/s bez omezení stažených dat. Díky své koncepci poskytuje síť NETBOX® spolehlivou triple-play službu (internet, VoIP a IPTV). Služby NETBOX® jsou dostupné pro více než 100 000 domácností a firem. V roce 2008 oslavila společnost výročí 10 let působení na českém trhu. Více informací o společnosti SMART Comp. a. s. a nabídce služeb NETBOX® naleznete na www.netbox.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).