Hlavní navigace

SmartREAL při prodeji nemovitosti ušetří i statisíce korun

[Tisková zpráva] Praha, 26. 11. 2008 - Současná hypotéční krize snižuje ceny nemovitostí. Prodávající proto hledají možnosti, jak nejlépe čelit ztrátám. Nová služba SmartREAL prodávajícím ušetří kolem 3 % z ceny nemovitosti, které by si jinak účtovala jako provizi typická realitní kancelář. Při současných cenách nemovitostí to znamená úsporu často nad 100 000 Kč.

Sdílet

SmartREAL pomáhá lidem při prodeji jejich nemovitostí nejen nalezením vhodného zájemce o koupi, ale i specializovaným právním servisem a dalšími službami za nízkou celkovou cenu 1,5 %. Úspora při současných cenách nemovitostí znamená částky často nad 100.000 Kč. Obvyklá cena je přitom podle oficiálního doporučení Asociace realitních kanceláří ČR v rozmezí 3 – 6 %. Kvalita realitkami poskytovaných služeb je zároveň nejistá, protože pro tento typ podnikání není požadována žádná kvalifikace a praxe. Chybí také oborový dohled nad výkonem profese.

„Zákazník si bez diskuse zaslouží kvalitní služby za přiměřenou cenu. Na západě je to běžné. Výše provize u realitních kanceláří většinou vůbec neodpovídají úrovni poskytovaných služeb“, říká zakladatel služby Petr Štěrba, který působí v oboru od roku 2001.

„Našim zákazníkům poskytujeme veškerý servis. Soustředíme se ale výhradně na skutečný přínos pro klienta. To nám umožňuje být na české poměry cenově dostupní“ vysvětluje Štěrba, jenž zároveň poukazuje na svém poradenském serveru www.jakprodat.cz na rozšířené nekalé praktiky v oboru. „Do budoucna hodláme určitě věnovat zvýšenou pozornost také osvětě a přesnému pojmenování problémů poctivých účastníků trhu a způsobu jejich řešení“, uzavírá Štěrba.

SmartREAL.cz byla založena roku 2008. Její zakladatel Petr Štěrba získal od roku 2001 více než sedm let zkušeností v oblasti realit. Mezi jeho zákazníky patřila například známá zpěvačka Lucie Bílá.