Hlavní navigace

Smrt Karla Svobody silně zahýbala emocemi i českým internetem

[Tisková zpráva] Smrt hudebního skladatele Karla Svobody se přenesla jako velká vlna také českým internetem. Lidé o této tragické události četli více než o volbách nebo povodních. Nejvíce se zvedla návštěvnost kulturním rubrikám, které přinášely souhrnné informace o dlouholeté úspěšné tvorbě a životě Karla Svobody.

Sdílet

„Například počet čtenářů kulturní rubriky online deníku Aktuálně.cz se včera zvedl desetinásobně na téměř 200 tisíc lidí za den. Lidé hledali také informace o samotné nešťastné události v hlavním zpravodajství. Tato událost a vše spojené s Karlem Svobodou bylo včera jednoznačně nejvyhledávanější v celé historii Aktuálně.cz. Na stránky deníku přišlo téměř 270 tisíc čtenářů za den, zhruba o 80 tisíc více než v létě při povolebním pondělí,“ říká ředitel Aktuálně.cz Jakub Unger.

Zájem o konkrétní zpravodajství zvýšil návštěvnost i na ostatních službách. Dohromady včera na portál Centrum.cz, kterému Aktuálně.cz patří, přišlo přes 700 tisíc lidí. „Je to poprvé v historii portálu Centrum.cz, kdy se jeho denní návštěvnost přehoupla přes tuto hranici. Ukazuje to na sílu internetového zpravodajství, které během dne přináší stále nové materiály,“ říká Jakub Unger.

Celkem včera Centrum.cz zaznamenalo historicky nejvyšší počet uživatelů na pěti službách. Kromě kulturní rubriky Aktuálně.cz, celého deníku Aktuálně.cz a celého portálu Centrum.cz to bylo i na e-mailu a domovské stránce portálu. E-mail včera využilo bezmála 300 tisíc lidí a hlavní stránku Centrum.cz téměř půl miliónu uživatelů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).