Hlavní navigace

Smrtonosné stavy obležení

[Tisková zpráva] Nejprve se v pátek 10. září ve 22.55 mohou diváci Prima kina těšit na sehranou dvojici losangeleských detektivů Riggse a Murtaugha v již čtvrtém pokračování veleúspěšné série Smrtonosná zbraň. K oblíbené dvojici a zaběhnutým parťákům, jako jsou Leo Getz či Riggsova přítelkyně Lorna Coleová, která právě s ním čeká dítě, přibyl ještě detektiv Lee Butters. Všichni společně tentokrát čelí jednomu z největších nebezpečí celé jejich kariéry. Riggs a Murtaugh se ocitají na seznamu smrti čínské mafie Triády a vědí, že buď jako první dostanou za mříže jejího šéfa, nebo sami dopadnou velmi špatně.

Sdílet

K ostřílenému ansámblu Mela Gibsona, Dannyho Glovera, Joe Pesciho či René Russoové se připojil oblíbený komik Chris Rock a ve své první hollywoodské roli představitel hlavního padoucha Jet Li. Ten přijal roli původně nabízenou Jackie Chanovi, který ji ale odmítl s tím, že nikdy nechce hrát ve filmu padoucha.

V sobotu se ve 20.00 dočkají příznivci romantických příběhů filmu Dům u jezera. Doktorka Kate Fosterová (Sandra Bullocková) se konečně zamilovala. Věc má bohužel dva háčky – vzdálenost v místě i v čase. Ona žije v centru Chicaga, kdežto její vyvolený (Keanu Reeves) na předměstí v domě u jezera. Větším problémem je však to, že zatímco Kate žije v roce 2006, architekt Alex Wyler v roce 2004. Neobvyklý příběh romantické lásky začíná v momentě, kdy Kate opouští svůj dům u jezera a nechává v něm vzkaz pro dalšího nájemníka, kterým je právě Alex. Při vzájemném dopisování oba zjistí, že jsou stvořeni jeden pro druhého. Podaří se jim prolomit časovou nepřízeň a setkat se i v realitě? V této romantické komedii se opět spolu setkávají dvě herecké osobnosti, Keanu Reeves a Sandra Bullocková, kteří se společně proslavili již dříve veleúspěšným trhákem Nebezpečná rychlost.

Po romantice přijde v sobotu v Prima kině na řadu divoký akční snímek. Ve 22.15 se na obrazovkách objeví Arnold Schwarzenegger jako hlavní hrdina kultovního akčního filmu osmdesátých let s názvem Komando. Plukovník John Matrix, bývalý velitel elitní jednotky, žije jen se svou dcerou v ústraní, daleko od lidí. Protože býval ve své profesi ze všech nejlepší, vyhlédne si ho exdiktátor Arius, který ho chce únosem milované dcerky donutit ke spolupráci na zavraždění prezidenta jihoamerického státu a svržení tamní vlády. Matrixovi se však podaří uprchnout z letadla, kam je Ariusovými muži posazen, a vydává se po stopách únosců. Milující otec se tak rázem mění na vražedný stroj, který se vypořádá s každým, kdo se odvážil unést jeho dceru a zatáhnout ho do této smrtící hry. Stejně jako v jednom ze svých nejslavnějších filmů, v Terminátorovi, i zde Arnold Schwarzenegger použije svou oblíbenou a dnes již kultovní hlášku: „Já se vrátím!“

V neděli zakončí ve 21.15 víkend hvězdně obsazené akční drama Stav obležení. Šéf protiteroristického oddělení FBI a policie v New Yorku Hubbard (Denzel Washington) musí čelit nečekané vlně teroru, iniciovaného islámskými radikály. Setká se přitom s agentkou CIA, specialistkou na Blízký východ Elise Kraftovou (Annette Beningová), která s nimi má úzkou vazbu díky svému informátorovi a milenci Samirovi. Hubbard zpočátku svůj nerovný boj o zachování bezpečnosti a pořádku prohrává a kvůli panice v ulicích měst je vyhlášen výjimečný stav. Velitel armády, pragmatický generál Deveraux (Bruce Willis), se rozhodne hájit zájmy země naprosto militantně. O snímku Stav obležení se hovoří jako o vizionářském, a to především proto, že poměrně velmi věrně popisuje události, které o tři roky později otřásly světem při teroristickém útoku na New York a Washington 11. září 2001.