Hlavní navigace

Smrtonosný černý humor

[Tisková zpráva] V pátek 27. 8. se mohou návštěvníci Prima Kina od 22.45 těšit na druhé pokračování dobrodružství sympatických losangeleských detektivů Riggse a Murtaugha (Mel Gibson a Danny Glover) ze Smrtonosné zbraně 2, kteří jsou tentokrát na stopě pašerákům drog. Dostanou se až k jihoafrickému diplomatu Ruddovi, jenž pod rouškou své diplomatické imunity beztrestně páchá zločiny a odstraňuje nepohodlné. Detektivové se štěstím vyváznou z nastražených léček, které jim Ruddovi zabijáci chystají, a pomalu získávají převahu.

Sdílet

Všechno se chystá k rozhodujícímu střetnutí v docích losangeleského přístavu… Tento film se stal, po Batmanovi a Indiana Jonesovi, třetí komerčně nejúspěšnější film roku 1989. Podle původního scénáře měl na konci jeden z hrdinů, Martin Riggs, zemřít, a celá série by tak byla ukončena. Jak už mnozí vědí, naštěstí se tak nestalo.

Ve 20.00 se v sobotu diváci Televize Prima podívají do starověku ve snímku Asterix a Obelix. V roce 50 před Kristem je celá Galie obsazena Římany – až na jednu malou vesničku, jejíž obyvatelé požívají kouzelný nápoj druida Panoramixe, který jim dodává nadlidskou sílu. Mezi nejznámější obyvatele vesnice patří chytrý galský válečník Asterix a jeho kamarád, dobrotivý hromotluk Obelix, který jako jediný lektvar pít nepotřebuje, protože jako malý spadl do kotle s kouzelným nápojem a účinky u něj působí nastálo. Takže ve chvíli, kdy se římský guvernér Detritos rozhodne zmocnit se nápoje, aby se mohl stát pánem světa, ještě netuší, že mu to Asterix s Obelixem řádně zavaří. Protože se jedná o první hraný filmový přepis jednoho z nejúspěšnějších a nejoblíbenějších evropských komiksů vůbec, neměl režisér Claude Zidi žádné potíže získat pro svůj film Asterix a Obelix velké hvězdy – Christiana Claviera, Gérarda Depardieu nebo Roberta Beningiho.

Po exkurzi do historie se ve 22.25 vrátí Prima kino do přítomnosti, a to do temných zákoutí lidské duše. Ve filmu s názvem Červený drak se divák seznámí s bývalým agentem FBI Willem Grahamem, který odešel do penze poté, co vyšetřoval sérii rituálních vražd, při jejichž objasňování mu pomáhal dr. Hanibal Lecter. Graham tehdy netušil, že právě Lecter je ten, po kom pátrá. Nyní ho ale jeho bývalý kolega požádá o pomoc při řešení masakrů dvou rodin, které se odehrály za úplňku. Do nejbližšího úplňku zbývají tři týdny a Graham bude muset nasadit svůj život a riskovat bezpečí své rodiny, aby mohl Červeného draka dopadnout. V hvězdně obsazeném thrilleru hrají Harvey Keitel, Edward Norton, Ralph Fiennes a Antony Hopkins jako démonický dr. Lecter. Film byl natočen podle knihy Thomase Harrise, a zatímco ve filmové podobě vznikl Červený drak až jako třetí díl volné trilogie, v literární předloze stál právě tento příběh na počátku ságy o dr. Lecterovi.

Kdo by netoužil po elixíru věčného mládí? Právě po něm se s nadšením vrhnou hrdinky černé komedie Smrt jí sluší, na kterou se diváci mohou těšit v neděli ve 23.10. Stárnoucí herečka mladých naivek Madeline (Meryl Streepová) a její bývalá nejlepší kamarádka, obtloustlá hysterická intelektuálka Helen (Goldie Hawnová), cítí, že začínají stárnout a nechtějí se s tím smířit. Helen navíc byla dokonce zasnoubená s nynějším Madelininým manželem Ernestem (Bruce Willis), dnes slabošským alkoholikem, který skončil jako maskér mrtvol. Všichni tuší, že jim ujíždí vlak, a neumí se s tím vypořádat až do chvíle, než se na scéně objeví záhadná čarodějka Lisa Van Ruhman (Isabella Rossellini), která disponuje tím, co obě ženy doslova očaruje – elixír, navracející věčné mládí… Meryl Streepová původně toužila hrát roli Helen, ale tu nakonec získala Goldie Hawnová. Té se to nakonec vymstilo – při scéně rvačky s lopatami ji Streepová omylem zranila v obličeji. Film získal Oskara za vizuální efekty.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).