Hlavní navigace

Snadná a rychlá kontrola wi-fi sítí s přístrojem AirCheck

[Tisková zpráva] Společnost NEXTLAN, value added distributor řešení komunikačních a síťových technologií, uvedla na český trh přístroj AirCheck společnosti Fluke Networks. AirCheck je přenosný přístroj, který slouží k testování bezdrátových sítí a odhalování chyb v bezdrátové komunikaci přímo v terénu.

Sdílet

AirCheck je jednoúčelový ruční tester bezdrátových sítí 802.11 a/b/g/n, který umožňuje rychle a snadno detekovat bezdrátové sítě v dosahu, zjistit úroveň jejich zabezpečení, vytížení jednotlivých kanálů nebo provoz a úroveň rušení. Okamžité zapnutí, intuitivní ovládání přístroje a efektivní testy dávají technikům odpovědi v řádu sekund. Závady v sítích proto lze vyřešit bez prodlev, takže se zvýší produktivita techniků i samotných uživatelů. Výsledky testů je možné jednoduše spravovat pomocí softwaru AirCheck Manager.

Základní charakteristika:

  • jednoúčelový ruční tester bezdrátových sítí 802.11 a/b/g/n s okamžitým zapnutím
  • rychle zjistí sítě v dosahu a usnadní posouzení jejich bezpečnosti a dostupnosti
  • zobrazí vytížení bezdrátové sítě podle kanálů a rozlišení, zda jde o provoz dle 802.11, nebo o interferenci
  • robustní a podrobné testy sítě WLAN – od sondování, přes požadavek DHCP po ping
  • rychlá identifikace a lokalizace bezdrátových přístupových bodů, autorizovaných i nežádoucích
  • plná dokumentace provedeného měření umožní rychlé vyřešení servisního zásahu nebo postoupení problému

Přístroj AirCheck je v ČR již k dispozici, jeho doporučená koncová cena je 52200 Kč bez DPH. Více informací naleznete na www.fluketeste­ry.cz.

Fluke Networks
Fluke Networks je tvůrce inovativních řešení pro testování, monitorování a analýzu podnikových a telekomunikačních sítí, instalaci a certifikaci optických a metalických rozvodů těchto sítí. Společnost přináší ucelenou řadu produktů Network SuperVision Solutions, která tvůrcům, vlastníkům a správcům sítí umožňuje vynikající dohled nad jejich sítěmi. Produkty řady Network SuperVision Solutions jsou bezkonkurenčně rychlé a přesné a při optimalizaci výkonu sítě se snadno používají.

Sídlo Fluke Networks je v Everettu ve státě Washington v USA. Společnost své produkty distribuuje prostřednictvím partnerů do více než 50 zemí. Další informace lze nalézt na www.flukenetwor­ks.com.

NEXTLAN
NEXTLAN je value added distributor řešení pro datové sítě a telekomunikace – síťových kamer a tiskových serverů Axis Communications, měřicích přístrojů a analyzátorů Fluke Networks a softwarových řešení pro správu sítí společnosti Castle Rock.

NEXTLAN svým partnerům poskytuje předprodejní a technickou podporu a poradenství při realizaci síťových, monitorovacích a telekomunikačních systémů. Naší filozofií je vytváření dlouhodobých korektních vztahů se zákazníky a poskytování kvalitních produktů a služeb.