Hlavní navigace

Sněženky a machry čas neunaví

[Tisková zpráva] Nadšení, klukoviny, revolta vůči dospělým, hledání své identity, vytváření vlastního pohledu na svět… To vše a mnohem víc nám znovu přináší televize Nova 5. prosince ve 20.00 hodin v nezapomenutelné české teenagerské komedii Sněženky a machři. Podle námětu a scénáře Radka Johna a Ivo Pelanta ji natočil Karel Smyczek. A přestože od té doby uplynulo čtvrt století, je stále stejně aktuální i zábavná.

Sdílet

5. prosince 2008 – Hlavní ideou snímku je nikdy nekončící konflikt učitelů a studentů. Děj se však odehrává na povinném lyžařském kurzu, který nabídl autorům mnohem širší pole působnosti než školní lavice. Studenti prvního ročníku gymnázia si užívají radovánek v horské chatě pod vedením a přísným dohledem učitele Kardy (Radoslav Brzobohatý) a jeho mladičké kolegyně Hanky (Veronika Freimanová). Jako každá třída má i tahle své rebely v čele s Viki Cabadajem (Jan Antonín Duchoslav), Karlem Máchou (Michal Suchánek), Jardou Novákem (Dan Šedivák) a Radkem Převrátilem (Václav Kopta). Utkají se o přízeň krásné Mariky (Eva Jeníčková) s oblíbeným instruktorem Vláďou (Pavel Marek), bezostyšně zneužívají důvěry učitelky Hanky a nakonec se v kotelně tak opijí, že Karel skončí s otravou alkoholem.

Úspěšná středoškolská komedie se dočkala pokračování s prozaickým názvem Sněženky a machři po 25 letech. Opět se s našimi hrdiny ocitneme na horské chatě, tentokrát proto, abychom se dozvěděli, jak s nimi léta zatočila. Představí se v ní stejní herci, jen místo svalovce Vládi převezme instruktorskou roli naše lyžařská reprezentantka Kateřina Neumannová. Na scénáři se s Radkem Johnem a Ivo Pelantem podílel tentokrát i režisér snímku Viktor Tauš. Jedním z koproducentů je televize Nova a slavnostní premiéra je plánována na 18. prosince 2008.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).