Hlavní navigace

Středověká Snídaně s Novou na cestách na zámku Dětenice

[Tisková zpráva] Unikátní nahlédnutí do středověku připravila svým diváků v pátek 16. července 2010 Snídaně s Novou na cestách. Živé vysílání z pozdně barokního zámku Dětenice, plné zábavy, her, soutěží i informací, moderovali Iveta Kořínková a Aleš Lehký.

Sdílet

16. července 2010 – Mimořádný výlet do středověku připravila v pátek 16. července 2010 Snídaně s Novou na cestách. Umožnila ho neobvyklá expozice a zajímavosti, které nabízí návštěvníkům zámek Dětenice, ležící v jihovýchodním cípu malebného Českého ráje, na spojnici mezi Mladou Boleslaví a Jičínem. Přímý přenos ze zámku a jeho okolí moderovali Iveta Kořínková a Aleš Lehký, s vývojem počasí seznámila diváky půvabná rosnička Karla Mráčková. Mimořádným hostem byla herečka Veronika Nová, představitelka Sylvy Fryntové ze seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. Vysílání oblíbené ranní zpravodajské a publicistické relace se mimo jiné zúčastnily děti z Domu dětí a mládeže ALFA v Pardubicích, pro něž televize Nova připravila spoustu her a soutěží o lákavé ceny. Po ukončení přímého přenosu uspořádaly tváře TV Nova autogramiádu.

Živé vysílání Snídaně s Novou na cestách seznamuje diváky se zajímavými místy naší republiky. Zavedlo je již do sněhem pokrytého Špindlerova Mlýna, moravského Frýdku-Místku, západočeské metropole Plzeň, historické tvrze na dálnici D11, navštívili jsme barokní zámek v Kácově, baťovský Zlín, centrum Mariánských Lázní, Aquapark v Čestlicích, generální zkoušku muzikálu v Praze, westernové městečko v Boskovicích či romantický zámek Loučeň. Snídaně s Novou na cestách vyrazila společně s Talentmanií také do Plzně, Hradce Králové a Prahy, kde hledala nadané umělce-amatéry na castingy do připravované česko-slovenské televizní show.

Více na www.nova.cz/snidane