Hlavní navigace

Snídaně s Novou na cestách nabídla středověké divadlo v přímém přenosu

[Tisková zpráva] Do malebného Českého ráje zamířila v pátek 10. července 2011 Snídaně s Novou na cestách. Prostřednictvím kamery umožnila divákům nahlédnout do středověku na zámku Dětenice, který je díky současným majitelům přístupný veřejnosti.

Sdílet

Praha, 8. července 2011 – Mimořádný výlet do středověku připravila v pátek 10. července 2011 Snídaně s Novou na cestách. Umožnila ho neobvyklá expozice a zajímavosti, které nabízí návštěvníkům zámek Dětenice, ležící v jihovýchodním cípu malebného Českého ráje, na spojnici mezi Mladou Boleslaví a Jičínem. Přímý přenos ze zámku a jeho okolí moderovali Marta Ondráčková a Pavel Svoboda.

Ve středověkém duchu se v Dětenicích odehrává úplně všechno. Diváci Snídaně s Novou se mimo jiné dozvěděli, jak se před staletími vařilo pivo lásky, nahlédli do jídelníčku ve středověké krčmě, jejíž obsluha v dobových krojích se vyjadřuje jadrnou staročeskou mluvou, seznámili se s čerty, kejklíři, ohnivou show, břišními tanečnicemi, chrabrými rytíři a čarodějnicemi, které nenechají vyspat hosty tamního hotelu.

Na diváky a jejich děti, kteří dorazili na místo vysílání přímého přenosu Snídaně s Novou na cestách, čekala spousta zábavy a mimo jiné i neobvyklá dětská rybářská soutěž. Její vítězové si odnesli dárky televize Nova a vouchery na víkendový pobyt s programem na zámku Dětenice.

Živé vysílání Snídaně s Novou na cestách se stalo tradicí. Úspěšný ranní zpravodajsko-publicistický pořad seznamuje diváky se zajímavými místy naší republiky. Během svého putování již navštívil s kamerou Špindlerův Mlýn, Frýdek-Místek, Plzeň, historickou tvrz na dálnici D11, zámek v Kácově, Zlín, Mariánské Lázně, Aquapark v Čestlicích, westernové městečko v Boskovicích, zámek Loučeň či pivovary v Českých Budějovicích a Krušovicích.