Hlavní navigace

Snídaně s Novou na cestách vysílala živě v duchu nové české komedie WesternStory

[Tisková zpráva] Do westernového městečka v Boskovicích vyrazila Snídaně s Novou na cestách v pátek 13. května 2011 již potřetí. Tentokrát však především proto, že se tu natáčela bláznivá westernová komedie WesternStory, která právě přichází do kin a jejímž hlavním mediálním partnerem je televize Nova.

Sdílet

Praha, 13. května 2011 – Další přímý přenos nabídla divákům televize Nova v pátek 13. května 2011 Snídaně s Novou na cestách. Již potřetí se vrátila do westernového městečka v moravských Boskovicích, tentokrát však především proto, že se v těchto místech natáčela nová původní česká westernová komedie WesternStory, jejímž mediálním partnerem je Televize Nova. Živé vysílání moderovali Iveta Kořínková a Aleš Lehký.

Po téměř půlstoletí od zrodu legendární hudební komedie režiséra Oldřicha Lipského Limonádový Joe se s WesternStory konečně vracejí do české filmové tvorby drsní muži s kolty a stetsony, staženými do čela, divoký kankán v zakouřeném saloonu, křehké krásky v sexy krinolínách, divocí indiáni, proradní padouši i nesmrtelní hrdinové. O své zážitky z natáčení se s diváky televize Nova podělili autor námětu i hudby, scenárista a režisér Vlastimil Peška, představitel hlavní role Mário Kubec a řada jeho dalších hereckých kolegů, od představitele notorického sukničkáře Petra Vondráčka přes neodolatelnou krásku Veroniku Kubařovou a padoucha Pavla Zedníčka až po barmana Bohumila Klepla.

Například Bob Klepl, v roli dobromyslného barmana a pyrotechnika v jedné osobě, ve Snídani z Boskovic prohlásil: „Díky své roli barmana jsem se naučil třeba různé triky se skleničkami.“ Ve filmu však Bob Klepl řeší mnohem závažnější problém: „Ztrácej se mi kozy. Každej večer, každý ráno jedna koza.“ S jejich zlodějem, lotrem Pavlem Zedníčkem, kvůli tomu bojuje po celý film. „Nevím, jestli bych to měl prozrazovat, ale ty kozy kradu do klobásek,“ vysvětluje se smíchem Pavel Zedníček.

Přímého přenosu z Boskovic se zúčastnila více než stovka dětí z okolních škol. Nechyběla ani tradiční dětská divácká soutěž, tentokrát v hodu podkovou na cíl, jejíž finalisté se utkali v kroketu pod dohledem kamer o vouchery na pobyt ve westernovém městečku a ceny Western Parku Boskovice a televize Nova. Po skončení pořadu uspořádaly populární tváře „novácké“ obrazovky autogramiádu.

Živé vysílání Snídaně s Novou na cestách se již stalo tradicí. Úspěšný ranní zpravodajsko-publicistický pořad seznamuje diváky se zajímavými místy naší republiky a během svého putování již navštívil s kamerou například zasněžený Špindlerův Mlýn i moravský Frýdek-Místek, západočeskou metropoli Plzeň, historickou tvrz na dálnici D11, barokní zámek v Kácově, baťovský Zlín, centrum Mariánských Lázní, Aquapark v Čestlicích, romantický zámek Loučeň, středověké Dětenice či tajná zákoutí známého pivovaru v Českých Budějovicích a mnoho dalších.