Hlavní navigace

Snídaně s Novou vysílala živě z historické tvrze

[Tisková zpráva] Snídaně s Novou zavítala v pátek 19. června 2009 v rámci svých cest po České republice do historické tvrze na 3. kilometru dálnice D11. Atmosféru středověkého města divákům přiblížili moderátoři Marta Ondráčková a Pavel Svoboda spolu s herci historického filmu Jménem krále Milošem Vávrou, Karlem Polišenským a Hynkem Čermákem.

Sdílet

Praha 19. června 2009 – Více než 160 dětí ze základních škol a dětského domova v Dolních Počernicích se dnes přišlo podívat na živé vysílání Snídaně s Novou z přírodního zábavního parku ve středověkém stylu, který vyrostl na 3. kilometru dálnice z Prahy do Hradce Králové. Autentickou atmosférou středověkého města, kterou zajistily souboje šermířů, dobová hudba, kejklíři, ražba mincí a ukázky dalších historických řemesel, provedli návštěvníky i diváky u obrazovek moderátoři Marta Ondráčková a Pavel Svoboda. Mezi hosty přivítali také herce historického filmu Jménem krále Miloše Vávru, Karla Polišenského a Hynka Čermáka, kteří mají natáčení z období středověku ještě v živé paměti. Počasí po celou dobu vysílání hlídala „rosnička“ Karla Mráčková.

Pro děti bylo připraveno plno her a atrakcí jako např. jízda na koních a soutěže o ceny TV Nova. Nechyběla ani divácká soutěž, jejíž vítěz získal rodinný poukaz na zábavné odpoledne ve středověké tvrzi včetně ubytování pro čtyři osoby.