Hlavní navigace

Snídaně s Novou zavede diváky do středověku

[Tisková zpráva] Do středověku se vypravíme se Snídaní s Novou v pátek 19. června 2009. Ranní vstávání nám zpříjemní v živém vysílání z tvrze na 3. kilometru dálnice D11 moderátoři Marta Ondráčková a Pavel Svoboda.

Sdílet

Praha 17. června 2009 – Se Snídaní na cestách se tentokrát vypravíme do stálého přírodního zábavního parku ve středověkém stylu, který vyrostl na 3. kilometru dálnice z Prahy do Hradce Králové. Tvrz je první svého druhu v České republice. Nabízí autentickou atmosféru středověkého města, šermířská, taneční i hudební vstoupení a efektní večerní programy a hry s historickou tematikou.

S kamerou nahlédneme pod ruce lidových umělců a řemeslníků, projdeme se po historickém trhu. Nebudou chybět ani stateční rytíři, krásní koně, líté souboje a taneční vystoupení. Do stylových hrátek se zapojí i moderátoři přímého přenosu Snídaně s Novou Marta Ondráčková a Pavel Svoboda, kteří mimo jiné také „vsednou na kůň“. Se záludnostmi počasí nás seznámí rosnička Karla Mráčková.

Součástí areálu je mimo jiné i středověká zoo, pro děti je připraveno plno her a atrakcí. Ani tentokrát nebude chybět divácká soutěž, v níž čeká na vítěze rodinný poukaz na zábavné odpoledne ve středověké tvrzi včetně ubytování pro čtyři osoby.

Tentokrát se moderátoři a štáb Snídaně s Novou nevydají na tradiční charitativní návštěvu, ale naopak děti z dětského domova přijedou za nimi do tvrze, aby viděly na vlastní oči, jak probíhá přímý televizní přenos.