Hlavní navigace

Snídaně s Novou na cestách vysílá v pátek živě ze zámku Loučeň

[Tisková zpráva] Romantický ranní výlet, plný pohádek a tajemna, dopřeje svým divákům Snídaně s Novou na cestách, která vysílá v pátek 4. června 2010 ze středočeského barokního zámku Loučeň. Přímý přenos moderují Iveta Kořínková a Aleš Lehký.

Sdílet

Praha 2. června 2010 – V dalším živém vysílání pozve Snídaně s Novou na cestách televizní diváky do areálu barokního zámku Loučeň, který byl po rozsáhlé rekonstrukci znovu zpřístupněn veřejnosti teprve nedávno. Tentokrát si na své přijdou především děti, vysílání však určitě potěší všechny zvídavé a romantické duše. Kvůli nim totiž moderátoři Iveta Kořínková a Aleš Lehký v pátek 4. června 2010 rázně probudí již v 5.59 hodin pohádkové bytosti a strašidla, která objekt i přilehlý anglický park obývají, aby se představily se všemi svými klady, nectnostmi i legendami.

Ani tentokrát nebudou v přímém přenosu chybět populární tváře televize Nova, můžeme se těšit na herečky z oblíbeného seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 – Miluši Bittnerovou, představitelku zdravotní sestry Elišky Slavíkové, a Ivanu Jirešovou, která hraje temperamentní barmanku Lucii Hruškovou. Obě herečky uspořádají po skončení živého vysílání pro své fanoušky společně s moderátory autogramiádu. Kromě informací o historii a zajímavostech objektu se mimo jiné dozvíme i o školních výukových programech, které jsou na zámku pořádány. Uvidíme vystoupení skupiny historického šermu, dozvíme se, jak se pořádají zámecké slavnosti, a nahlédneme do labyrintů v parku, který je tu již deset a řadí se k českým chráněným památkám.

Živého vysílání se mimo jiné zúčastní i děti z Dětského domova Nymburk a několik školních tříd, na které čeká spousta her a soutěží a v závěru i milé překvapení. Hlavní cenu – rodinný víkendový pobyt na zámku Loučeň – předá absolutnímu vítězi dětských soutěží Bílá paní loučeňská. Zkrátka nepřijdou ani diváci u obrazovek, pro něž je připravena tradiční dětská soutěž.

Snídaně s Novou na cestách ze zámku Loučeň, pátek 4. června 2010 od 5.59 hodin na TV Nova