Hlavní navigace

Snídaně s Novou na cestách v duchu Slováckých slavností

[Tisková zpráva] Vinný sklípek, cimbálová kapela a sudy plné vína. To vše viděli diváci televize Nova v pátečním vydání Snídaně s Novou na cestách. Moderátorské duo Iveta Kořínková a Aleš Lehký totiž vysílali živě z královského města Uherské Hradiště, kde se od dnešního dne až do 11. září konají Slovácké slavnosti.

Sdílet

Praha, 9. září 2011 – Populární ranní zpravodajsko-publicistický pořad televize Nova Snídaně s Novou na cestách zavítal v pátek 9. září na jih Moravy, který je proslulý bohatými vinicemi a dobrým vínem. Z královského města Uherské Hradiště moderovali Snídani s Novou na cestách oblíbení ranní průvodci Iveta Kořínková a Aleš Lehký.

Program slovácké Snídaně s Novou na cestách byl opravdu nabitý. Diváci slyšeli slováckou cimbálovou muziku, etnografka Romana Habartová představila kroje typické pro slovácký region, odborník na moravskou gastronomii Mirek Horák popsal, co nesmí chybět na pravých slováckých hodech a vinař a degustátor Libor Zlomek vysvětlil, jak probíhá výroba burčáku a na co je dobré myslet při jeho konzumaci.

Slovácké slavnosti vína a otevřených památek jsou nejvýznamnějších akcí svého druhu, která prezentuje bohatost a rozmanitost tradiční lidové kultury na Slovácku. Jejím dějištěm jsou otevřené historické památky královského města Uherské Hradiště, které je ne nadarmo nazýváno slováckou metropolí.

Živé vysílání Snídaně s Novou na cestách se stalo tradicí. Úspěšný ranní zpravodajsko-publicistický pořad seznamuje diváky se zajímavými místy naší republiky. Během svého putování již navštívil s kamerou Špindlerův Mlýn, Frýdek-Místek, historickou tvrz na dálnici D11, zámek v Kácově, Zlín, Mariánské Lázně, Aquapark v Čestlicích, generální zkoušku muzikálu v Praze, westernové městečko v Boskovicích, zámek Loučeň, Dětenice či pivovary v Českých Budějovicích a Krušovicích a mnoho dalších míst.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).