Hlavní navigace

Sobotní komedie a nedělní dramata

[Tisková zpráva] SOBOTA - Sobotní večer 16. ledna se divákům od 20.00 nabízí podívaná na kriminální komedii Královské výkupné. V ní se odehrává příběh Malcolma Kinga, nejarogantnější obchodníka na světě. Jeho ex-manželka se však jednoho dnes rozhodne obrat jej o všechno. Ve snaze zabránit ztrátě svého jmění naplánuje Malcolm se svou milenkou a jejím bratrem vlastní únos. Naneštěstí pro Malcolma, on sám není jediný s myšlenkou na královské výkupné. Hlavních rolí snímku se ujali Anthony Anderson, Jay Mohr či Regina Hallová.

Sdílet

Od 22.00 se mohou diváci svést společně s mladým Tomem Hanksem na jeho Pánské jízdě. Jak bude vypadat loučení se svobodou sympatického řidiče Ricka Gasska těsně před sňatkem s krásnou a bohatou Debbie? Cesta k oltáři nebyla jednoduchá, a je tedy rozhodně co slavit. Na večírku se však objeví také Debbiin odmítnutý nápadník, který se rozhodne Ricka zdiskreditovat všemi prostředky.

Komedie Pánská jízda z roku 1984 je jednou z vůbec prvních rolí hollywoodské hvězdy Toma Hankse, známého např. z oskarového Forresta Gumpa i z jiných neméně slavných snímků.

NEDĚLE – Neděle přinese od 20.00 dramatickou atmosféru ve filmu Jmenuji se Sam, se Seanem Pennem a Michelle Pfeifferovou. Příběh vypráví o Samu Dawsoni, který velmi miluje svoji dceru Lucy. Problém je však v tom, že jeho mentální vývoj je zhruba na úrovni sedmiletého dítěte. Až dosud se Samovi dařilo s pomocí přátel otcovství zvládat, ale do hry náhle vstupuje sociální pracovník, který hrozí odebráním dítěte. Případu se ujímá zkušená právnička, která se snaží dokázat, že si Sam zaslouží být otcem se vším všudy.

Za výkon v hlavní roli byl herec Sean Penn nominován na Oskara.

Nedělní večer se od 22.10 diváci setkají s neobvyklým příběhem, odehrávajícím se v Telefonní budce. Stejnojmenné filmové drama ukazuje, jak se všední den ulhaného novináře Stua (hraje Colin Farrell) může rázem proměnit o boj na život a na smrt. Stačí zvednout sluchátko v telefonní budce a začít hovor s podivínem, který na něj míří zbraní z okna a chce po něm, aby se ke všem svým hříchům a lžím veřejně přiznal. Celý film Telefonní budka byl natočen chronologicky, jak se odehrával děj, a to za 12 milionů a pouhých 12 dní. Deset dní z toho se točilo v budce, která opravdu fungovala.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).