Hlavní navigace

Společnost SoftBrands podepsala s Golden Gate Capital a Infor konečnou dohodu o akvizici

[Tisková zpráva] Akcionáři Softbrands získají 0,92 dolaru na akcii, celková výše transakce je 80 milionů dolarů

Sdílet

PRAHA – 15. června 2009 – Společnost Infor dnes oznámila, že SoftBrands, přední poskytovatel softwarových řešení pro podniky ve výrobních odvětvích a pohostinství, podepsal konečnou dohodu, na jejímž základě bude odkoupen afilací společnosti Golden Gate Capital a firmou Infor za cenu 0,92 dolaru v hotovosti za jednu akcii. Celková hodnota transakce bude činit přibližně 80 milionů dolarů. Nabízená cena za transakci zhruba dvojnásobně překračuje hodnotu společnosti SoftBrands dosaženou na burze NYSE Amex dne 11. června 2009.

Navržená transakce bude předmětem obvyklých schvalovacích procesů, včetně schválení ze strany akcionářů SoftBrands. Výkonná rada společnosti SoftBrands všemi hlasy podpořila tuto dohodu a odsouhlasila doporučení akcionářům firmy tuto transakci schválit.

„Transakce dovolí akcionářům SoftBrands realizovat významnou hodnotu svých investic do naší společnosti – výrazně nad současnou obchodní úroveň,“ řekl Randy Tofteland, prezident a výkonný ředitel SoftBrands. „Vedle toho zvýší naše firma svou hodnotu pro zákazníky prostřednictvím nabídky produktů a služeb rozšířené díky alianci se společností Infor.“

„Výsledkem tohoto spojení bude nabídka komplementárních řešení postavených na výrobních funkcionalitách a zaměřených na trh středně velkých podniků s cílem poskytovat přesvědčivé přínosy našim zákazníkům,“ řekl Jim Shaper, předseda představenstva a výkonný ředitel Infor.

O Golden Gate Capital
Golden Gate Capital je soukromě vlastněná investiční firma spravující kapitálový majetek o přibližné hodnotě 8 miliard dolarů. Golden Gate se věnuje spolupráci se špičkovými manažerskými týmy s cílem investovat do silně perspektivních, růstových podniků. Společnost směřuje své investice tam, kde existuje velká příležitost významně zvýšit hodnotu podniku. Vedoucí představitelé společnosti mají za sebou dlouhou a úspěšnou historii v investování do nejrůznějších odvětví, prostřednictvím různých typů transakcí včetně akvizicí, rekapitalizací, dělení společností, zakládání nových firem, rizikového podnikání apod. Pro více informací navštivte www.goldengate­cap.com.

O společnosti Infor
Infor vyvíjí či získává formou akvizic funkčně bohatá softwarová řešení postavená na specifických zkušenostech tisíců odborníků a kontinuálně je zlepšuje prostřednictvím inovací, rychlejších implementací, globální dostupnosti a flexibilních možností pořízení. Během několika málo let se Infor stal jedním z největších poskytovatelů podnikového softwaru na světě. Více informací lze nalézt na www.infor.com či na http://cz.infor­.com.

O společnosti SoftBrands
SoftBrands je předním poskytovatelem podnikových softwarových řešení pro společnosti v odvětví výroby a pohostinství. Společnost vytvořila globální infrastrukturu pro vývoj, distribuci a podporu podnikového softwaru. Má přibližně 5 000 zákazníků ve více 100 zemích, kteří aktivně využívají řešení pro výrobní a pohostinské procesy. Společnost SoftBrands má přibližně 740 zaměstnanců a sídlí v americkém Minneapolis s pobočkami v Evropě, Indii, Asii, Austrálii a Africe. Další informace jsou dostupné na www.softbrands.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).