Hlavní navigace

Společnost SoftGate vyvinula doplněk pro Internet Explorer 8

[Tisková zpráva] Nový Download Manager výrazně usnadní stahování souborů

Sdílet

Praha, 2. června 2010 – Za podpory nového Microsoft inovačního centra v Hradci Králové vyvinula společnost SoftGate doplněk pro Internet Explorer 8. Ten byl připraven na základě zpětné vazby od samotných uživatelů, kteří se nyní mohou těšit na snadnější a přehlednější způsob stahování souborů. Pro všechny uživatele Internet Exploreru 8 je SoftGate Download Manager od dnešního dne k dispozici zdarma ke stažení na adrese http://www.no­va.cz/novasta­hovak.

Uživatelé ocení především tyto funkce:

  • možnost ovládat stahování všech souborů v jednom panelu,
  • vizualizaci informací o stahování přímo v prohlížeči, ačkoli aplikace běží mimo prohlížeč,
  • jednoduché nastavení pro pohodlné používání,
  • zobrazení historie stažených souborů,
  • možnost přerušení stahování souboru a opětovné pokračování,
  • přímé otevírání staženého souboru nebo složky, ve které se nachází,
  • funkčnost „stáhnout vše“ pro hromadné stahování více odkazů nebo obrázků ze stránky,
  • jednoduchou instalaci.

„Internet Explorer 8 sám o sobě umožňuje jednoduché stahování souborů z internetu. Tento doplněk však uživatelům navíc nabízí velmi přehlednou formu stahování s možností nastavení, přehled o stažených souborech a následnou práci s nimi. Jsme rádi, že můžeme společně s firmou SoftGate nabídnout českým uživatelům tuto pokročilou funkcionalitu, a ulehčit jim tak stahování dat z internetu,“ dodává Lukáš Křovák, produktový manažer divize Windows Client společnosti Microsoft. „Internet Explorer 8 patří mezi nejpoužívanější prohlížeče a my věříme, že námi vyvinutý doplněk spokojenost jeho uživatelů ještě zvýší,“ komentuje důvod vzniku pluginu Jiří Pašek, jednatel společnosti SoftGate.

Download Manager je navíc plně skinovatelný, což znamená, že může být graficky nebo funkčně uzpůsoben potřebám potenciálních partnerů, kteří ho mohou využít k marketingovým účelům. Doplněk upravený ve firemních barvách tak uživatelům může pomoci podpořit jejich značku nebo projekty. První ukázkou tohoto uzpůsobení je Nova Stahovák, tedy Download Manager upravený pro TV Nova a její onlinové portály. „V minulosti jsme ve spolupráci se společností Microsoft poskytli našim uživatelům přizpůsobený Internet Explorer 8, který zaručuje rychlejší přístup k informacím na internetových stránkách TV Nova. Právě teď jsme se rozhodli spolupráci rozšířit o další doplněk, který se bude nazývat Nova Stahovák. Věříme, že tento produkt našim uživatelům poskytne ještě větší pohodlí při práci s internetem,“ uvedl Pavel Krbec, ředitel sekce internetu a ostatních interaktivních služeb společnosti CET 21.

Internet Explorer 8 před ostatními prohlížeči vyniká zejména bezpečností při prohlížení obsahu internetu, kterou zajišťuje technologie SmartScreen Filter. Mezi další praktické funkce Internet Exploreru 8 patří oblasti WebSlice, akcelerátory, vizuální vyhledávání nebo poradce při hodnocení obsahu. Prohlížeč Internet Explorer 8 je zdarma ke stažení na adrese http://www.mi­crosoft.cz/ie8. Veškeré tipy, triky, doporučení a videa mohou uživatelé najít na blogu Internet Explorer 8 na http://blogs.technet­.com/iecz/. SoftGate Download Manager je od dnešního dne k dispozici zdarma ke stažení na adrese http://www.no­va.cz/novasta­hovak. Zájemci o verzi Download Manageru přímo ve firemních barvách se mohou obracet na společnost SoftGate: www.softgate.cz.

O společnosti SoftGate
Společnost SoftGate se zabývá vývojem softwarových aplikací na zakázku, realizací internetových projektů a vedením IT kurzů. Firma kromě pluginu Download Manageru nabízí také možnost doprogramování funkcionality Download Manageru pro Internet Explorer 8 a rovněž jeho branding.

O konceptu Microsoft inovačních center
Hlavním cílem MIC je prohlubovat znalosti o nových informačních technologiích společnosti Microsoft u odborné veřejnosti a vytvářet prostředí usnadňující kooperaci a růst firem v regionu. Služby MIC jsou určeny pro každého, kdo hledá přístup ke znalostem a technologiím firmy Microsoft z řad studentů i profesionálů. Ve světě začala podobná centra vznikat od roku 2007 a dnes jich je již více než 110. Liší se velikostí i oblastmi poskytovaných služeb, spojuje je však dlouhodobá podpora ekonomického růstu v regionu. V České republice se jedno nachází v Brně a druhé v Hradci Králové.

O společnosti Microsoft
Společnost Microsoft (nasdaq „MSFT“) byla založena v roce 1975 a je světovým lídrem v poskytování softwaru, služeb a řešení, které pomáhají lidem a firmám po celém světě plně realizovat jejich potenciál.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).