Hlavní navigace

Nezávislá výzkumná firma vyhlásila Software AG leaderem mezi poskytovateli řešení pro BPM

[Tisková zpráva] Software AG dosáhla výtečných výsledků jak ve službách, tak v procesním modelování a kolaborativním designu. „Akvizice IDS Scheer přinesla Software AG do týmu celou řadu hráčů, kteří rozumějí procesům a mají na trhu dobře uplatnitelnou kvalifikaci,“, tvrdí Forrester Research, Inc. Výzkum posuzoval jedenáct dodavatelů řešení pro BPM podle 148 kritérií

Sdílet

Praha / Darmstadt, 8. září 2010 – Software AG oznámila, že ji srpnová zpráva výzkumné společnosti Forrester Research, Inc., The Forrester Wave™: Business Process Management Suites, Q3 2010 jmenovala Leaderem mezi poskytovateli software pro BPM. Software AG dosáhla skvělých výsledků jak v oblasti služeb, tak v oblasti procesního modelování a kolaborativního designu. Společnost Forrester prohlásila, že „akvizice IDS Scheer přinesla Software AG celou řadu hráčů, kteří rozumějí procesům a mají na trhu dobře uplatnitelnou kvalifikaci.“

Společnost Forrester, která Software AG označila za „těžkou váhu v oblasti BPM,“ vyzdvihla několik význačných rysů, jež Software AG dovedly do kategorie Leaderů, a zmínila i přínos portfolií webMethods a ARIS; mezi jiným se v její zprávě píše:

  • „Software AG vyniká díky svému komplexnímu repozitáři procesů CentraSite a vylepšeným možnostem procesního portálu.“
  • Software AG se mezi ostatními dodavateli prezentovala „(…) výkonnými nástroji pro integraci, výkonnými procesními repozitáři a excelentními možnostmi pro kolaborativní design“.
  • „Software AG své postavení v tomto hodnocení vylepšila také tím, že dodává intuitivní prostředí, navíc vysoce škálovatelné.“

„Být jmenovaní Leaderem v BPM Wave od Forresteru je pro nás čest,“ řekl Wolfram Jost, ředitel pro technologii a člen výkonné rady Software AG. „Jsme opravdu hrdí, že dodáváme technologie, ze kterých mají naši zákazníci prospěch – tím, že jim pomohou zvýšit rychlost a kvalitu jejich služeb, a přitom snižovat náklady. Pozice Leadera mezi dodavateli BPM odráží jak výborná partnerství s našimi zákazníky, tak i to, jak dobrý tým máme v Software AG.“

O výzkumu
Společnost Forrester Research, Inc. hodnotila 11 dodavatelů balíkového řešení pro Business Process Management podle 148 kritérií. Zohledňovala při tom požadavky profesionálů z oblasti řízení podnikových procesů, kteří využívají celou škálu programů pro BPM. Výzkumná firma došla k výsledku, že Leadeři jako Software AG disponují „konkurenceschop­nými produkty, které jejich obchodním partnerům nabízejí v oboru nejlepší prostředí pro rozvoj a vylepšené nástroje.“

Produkty, se kterými Software AG možnosti svého BPM zaměřeného na člověka jsou webMethods BPMS 8.0, ARISalign 1.0 a ARIS Enterprise BPM 7.1. webMethods BPMS obsahuje sadu plně integrovaných nástrojů pro automatizaci a řízení procesů. Mezi klíčové vlastnosti webMethods BPMS patří business activity monitoring (BAM), simulace procesů, adaptivní workflow a komplexní knihovna metadat, řízení podnikových pravidel, kreativní integrace s komplexním nástrojem Enterprise Service Bus (ESB) od Software AG, řízení životního cyklu SOA i nabídka produktů pro modernizaci aplikací.

ARIS zahrnuje procesní analýzu a optimalizační řešení – mezi nimi ARISalign, první světovou sociální BPM platformu a komunitní web. ARISalign kombinuje nástroje sociálních sítí s navrhováním procesů a možnostmi modelování. Uživatelé, IT a procesní experti i manažeři mohou v ARISalign využívat ke kolaborativnímu inovování a změnám procesů intuitivní funkcionalitu „drag-and-drop“.

Software AG nabízí integrovanou sadu produktů pro BPM s intuitivním prostředím, ale také kvalitní možnosti procesního modelování, spolupráce, tvorby produktové architektury a škálování. Díky nim je možné docílit rychlejší návratnosti investic, organizace mohou navrhovat, automatizovat, monitorovat a optimalizovat komplexní podnikové procesy.

BPM jako nový „hrdina“
Výzkumná zpráva společnosti Forrester uvádí, že se říká, že BPM se zjevilo v době všeobecného poklesu jako jeden z „hrdinů“, kteří pomohli společnostem zvýšit produktivitu, nabrat výkonnost a zlepšit kontrolu nad klíčovými provozními procesy. Největší hlad po sadách produktů pro BPM se v době recese objevoval v některých z nejvíc postižených sektorů – mezi nimi byly finanční služby a pojišťovnictví. Společnost Forrester předpovídá, že klíčové ekonomické myšlenky z doby recese budou i v několika příštích letech dále živit zájem o BPM.

„Věříme, že pro BPM je teď ta správná doba,“ říká dr. Jost. „Společnosti se mohly přesvědčit, že špatně navržené a řízené procesy jsou zdrojem provozních nákladů, které si nemohou dovolit nést, zejména v tomto hospodářském klimatu. Podniky nutně potřebují zvyšovat efektivitu, a to automatizací a optimalizací procesů. Software AG nadále pokračuje ve strategických investicích do sad řešení pro BPM, jež nabízí a má velmi dobrou pozici k dalšímu celosvětovému růstu při podpoře organizací přecházejících na BPM.“

Zpráva společnosti Forrester je volně ke stažení na http://www.sof­twareag.com/re­cognition.

O společnosti IDS Scheer
IDS Scheer je součástí skupiny Software AG a je přední společností na trhu software pro řízení podnikových procesů (Business Process Management – BPM) a dalších řešení a služeb pro společnosti i veřejné organizace. Nabízí pomocí produktů řady ARIS Platform integrované, komplexní portfolio řešení pro strategii, design, implementaci a controlling podnikových procesů. Použitím vlastní metodiky ARIS Value Engineering (AVE) nabízí IDS Scheer ideální propojení mezi firemní strategií, podnikovými procesy, řešením IT a procesním controlingem.

Plná integrace IDS Scheer a Software AG je plánovaná do konce roku 2010.

O společnosti Software AG
Software AG je přední světový dodavatel řešení pro Business Process Excellence. Již 40 let přichází s inovativními řešeními, mezi nimiž je i první vysoce výkonná transakční databáze Adabas, první platforma pro analýzu podnikových procesů ARIS nebo první B2B server a na SOA založená integrační platforma webMethods.

Naše jedinečnost spočívá v tom, že nabízíme nejjednodušší a nejsnáze ovladatelná end-to-end řešení pro business process management (BPM), navíc s nejnižšími náklady na pořízení a provoz. Naše značky, špičky ve svém oboru – ARIS, webMethods, Adabas, Natural and IDS Scheer Consulting – představují jedinečné portfolio, které zahrnuje procesní strategii, navrhování, integraci a kontrolu procesů, na SOA založenou integraci a data management, implementaci procesně řízeného SAP a konzultační služby a servis v oblasti strategických procesů.

Software AG dosáhla v roce 2009 obratu 847 milionů € (IFRS, neauditováno) a má víc než 6 000 zaměstnanců, kteří poskytují servis pro víc než 10 000 společností a veřejných institucí v 70 zemích světa. Naše komplexní softwarová a servisní řešení umožňují společnostem dosahovat rychleji trvalých podnikatelských výsledků. Vedení společnosti sídlí v Německu, společnost je registrovaná na Frankfurtské burze (TecDAX, ISIN DE 0003304002 / SOW).

Software AG – Get There Faster
Podrobnější tiskové informace včetně databáze obrazových a multimediálních materiálů jsou dostupné na adrese www.softwareag­.com/press nebo www.ids-scheer.com/press.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).