Hlavní navigace

Software AG má novou akvizici: Data Foundations a jejich procesně řízený master data management

[Tisková zpráva] S produktem webMethods OneData pro master data management (MDM) bude Software AG dosahovat vyšší výkonnosti podnikových procesů. Propojení business process managementu a MDM zjednoduší orientaci v datech, zaručí akurátní data a maximalizuje kvalitu procesů. Přínos pro zákazníky spočívá v přístupu k přesným a okamžitým informacím, které jim umožní rychlejší a zároveň přesnější rozhodování. Zákazníci získají „one version of the truth“, tedy jednotný náhled na svá klíčová data – primární základnu pro optimalizaci podnikových procesů.

Sdílet

Praha/Darmstadt 18. října 2010 – Společnost Software AG oznámila, že svým zákazníkům začala nabízet procesně řízený master data management. Převzala totiž předního dodavatele software pro master data management, společnost Data Foundations Inc., sídlící ve státě New Jersey v USA. Master data management (MDM) se používá k optimalizaci výkonnosti podniku či organizace. MDM poskytuje konzistentní a spolehlivé informace, které získává z různých zdrojů. Tyto informace pak může využít prakticky jakýkoli systém, SOA aplikace nebo automatizovaný podnikový proces. Dostupnost dat napříč organizací maximalizuje kvalitu procesů a umožňuje rychlejší a přesnější rozhodování jak ve firmách, tak ve veřejném sektoru. Jednotný a spolehlivý náhled na rozhodující data podniku je základem pro jeho strategickou optimalizaci. Software AG si pro doplnění svého portfolia produktů webMethods nevybrala společnost Data Foundations náhodou, její produkty totiž mají vlastnosti důležité pro úspěch: jejich používání je jednoduché a zákazníci jsou s nimi spokojení, jsou to produkty, které kladou důraz na governanci, mají široké možnosti integrace a zvládají vysoké objemy transakcí.

Software AG svým zákazníkům pomůže zavést procesně řízený přístup k MDM, kde jsou investice do MDM pevně spojené s konkrétními zlepšovacími iniciativami. S takovým přístupem pak MDM hraje klíčovou roli ve všech fázích životního cyklu procesu. Společně s platformou ARIS pro Business Process Analysis od Software AG umožní MDM zákazníkům rozpoznat a definovat už ve fázi modelování procesu, jaké budou požadavky na klíčová data (master data) procesu. A řada webMethods Business Process Management založená na SOA umožní zákazníkům začlenit master data management do exekuce procesů a do jejich integrace. Procesně řízený přístup k MDM klientům zaručuje, že mají master data, tedy data klíčová pro podnik a jeho procesy, pevně v rukou, tak získávají pevnou základnu pro strategickou optimalizaci podnikových procesů.

„Procesně řízený master data management je strategické doplnění našich řešení pro SOA a BPM a významný krok k doplnění našeho přístupu Business Process Exelence, který nabízíme zákazníkům. Optimalizace rozhodovacích procesů a usnadnění rozhodování pomůže organizacím efektivněji se vypořádávat s hospodářskými výzvami a proměnlivostí trhů,“ říká Dr. Wolfram Jost, člen výkonné rady a Chief Technology Officier Software AG. „Software AG se cítí zavázána pomáhat IT managerům, ale i ostatnímu managementu čelit aktuálním požadavkům trhu. Proto do svého portfolia zařazuje MDM a ukazuje tím, že IT dnes přispívá k optimální podnikové strategii víc než kdykoli předtím.“

Master data management pro organizace znamená viditelnost a dostupnost klíčových podnikových dat, mezi které patří informace o zákaznících, produktech, dodavatelích, lokacích. Tato data mohou být skrytá v nesourodých podnikových aplikacích. MDM tato data konsoliduje, porovnává a uspořádá, výsledkem jsou data ve zřetelně a už stále vyšší kvalitě. Tato kvalitní data jsou potom k dispozici operativním a rozhodovacím aplikacím. Možnost sdílení těchto dat má za výsledek pružnější organizaci, která dokáže rychleji reagovat na měnící se požadavky podniku a na události typu slučování či akvizice podniků, nové řady produktů či změny v organizačním uspořádání. Změny v klíčových datech (master data) se dají realizovat snadno a bez ztráty času, bez nutnosti back-endového programování či následného ladění. Zkušenější uživatelé mohou změny implementovat sami, s minimální pomocí IT odborníků. Možnosti změn jsou nastavené tak, že po nich zůstávají zřetelné auditní stopy a znalosti zůstávají v organizaci a zvyšují její výkonnost. Lepší governance a možnost auditování pomáhají udržet shodu s regulatorními předpisy (compliance).

„Těší nás, že můžeme spojit síly se Software AG, jednou z nejúspěšnějších a nejváženějších společností v softwarovém průmyslu,“ řekl Mathew Manathara, Chief Executive Officer Data Foundations. „Spojení naší přední inovativní řady produktů pro MDM se sadou webMethods od Software AG, ale také dosažení na světové trhy nám pomůže nabízet svým zákazníkům vyšší hodnoty a rozšířit svou zákaznickou bázi.“

Společnost Data Foundations sídlí v New Yorku, její vývojářská centra v Indii. OneData je propracovaný a praxí ověřený produkt, který vyhovuje nejrozdílnějším podnikovým potřebám, jako je multidoménový master data management, globální reference data management, čištění a harmonizace dat a integrace dat zákazníka a třetí strany. Společnost Data Foundations se nedávno umístila na přední příčce žebříčku MDM Vendor Ranking Report, který připravuje The Information Difference, společnost, která se zaměřuje na analýzy MDM.

Další informace o akvizici hledejte prosím na následující adrese (v angličtině): http://www.sof­twareag.com/cor­porate/inv_rel/fin­pub/presentati­ons

O společnosti IDS Scheer
IDS Scheer je součástí skupiny Software AG a je přední společností na trhu software pro řízení podnikových procesů (Business Process Management – BPM) a dalších řešení a služeb pro společnosti i veřejné organizace. Nabízí pomocí produktů řady ARIS Platform integrované, komplexní portfolio řešení pro strategii, design, implementaci a controlling podnikových procesů. Použitím vlastní metodiky ARIS Value Engineering (AVE) nabízí IDS Scheer ideální propojení mezi firemní strategií, podnikovými procesy, řešením IT a procesním controlingem.

Plná integrace IDS Scheer a Software AG je plánovaná do konce roku 2010.

O společnosti Software AG
Software AG je přední světový dodavatel řešení pro Business Process Excellence. Již 40 let přichází s inovativními řešeními, mezi nimiž je i první vysoce výkonná transakční databáze Adabas, první platforma pro analýzu podnikových procesů ARIS nebo první B2B server a na SOA založená integrační platforma webMethods.

Naše jedinečnost spočívá v tom, že nabízíme nejjednodušší a nejsnáze ovladatelná end-to-end řešení pro business process management (BPM), navíc s nejnižšími náklady na pořízení a provoz. Naše značky, špičky ve svém oboru – ARIS, webMethods, Adabas, Natural and IDS Scheer Consulting – představují jedinečné portfolio, které zahrnuje procesní strategii, navrhování, integraci a kontrolu procesů, na SOA založenou integraci a data management, implementaci procesně řízeného SAP a konzultační služby a servis v oblasti strategických procesů.

Software AG dosáhla v roce 2009 obratu 847 milionů € (IFRS, neauditováno) a má víc než 6 000 zaměstnanců, kteří poskytují servis pro víc než 10 000 společností a veřejných institucí v 70 zemích světa. Naše komplexní softwarová a servisní řešení umožňují společnostem dosahovat rychleji trvalých podnikatelských výsledků. Vedení společnosti sídlí v Německu, společnost je registrovaná na Frankfurtské burze (TecDAX, ISIN DE 0003304002 / SOW).

Software AG – Get There Faster
Podrobnější tiskové informace včetně databáze obrazových a multimediálních materiálů jsou dostupné na adrese www.softwareag­.com/press nebo www.ids-scheer.com/press.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).