Hlavní navigace

Software AG přináší ARIS MashZone 2.0 a s ní novou generaci business mash-upů

[Tisková zpráva] Nová verze ARIS MashZone 2.0: dostupná opět zdarma. ARIS MashZone Enterprise Edition: verze produktu připravená speciálně pro velké podniky. Nové funkcionality: rozšířený přístup k datům, nové prvky vizualizace

Sdílet

Praha / Darmstadt 16. září 2010 – Software AG dnes představila novou verzi ARIS MashZone. ARIS MashZone 2.0 umožňuje uživatelům z různých oddělení vytvářet vlastní řídící panely (neboli management dashboards) k vyhodnocování široké škály dat. Tato data mohou pocházet z nejrůznějších zdrojů, a přitom být kombinována a vizualizována během pouhých několika minut. Společnosti tak získávají dokonalejší přehled o souvislostech mezi daty, které mají k dispozici, což jim dává větší svobodu při zpracovávání klíčových ukazatelů.

Přístup MashZone je podobný přístupu Webu 2.0: umožňuje uživatelům vytvářet a užívat řídící panely skupinově. Vylepšené možnosti výměny a sdílení informací pak vedou k efektivnější práci a rychlejšímu rozhodování. ARIS MashZone 2.0 rovněž obsahuje celou řadu nových funkcí:

  • Nové prvky vizualizace – Všechny funkce aplikace mohou nyní uživatelé využít i s integrovaným mapovým systémem Google Maps™. Anebo mohou vytvářet vlastní vektorové mapy. Mezní hodnoty se názorněji zobrazí v grafech, v porovnání s hodnotami z předchozích období.
  • Propojitelnost – Uživatelé těží z rozšířeného přístupu k datovým zdrojům. S ARIS MashZone 2.0 je nyní možné přistupovat k databázím prostřednictvím JDBC. Další zdroje dat představují ARIS Business Server a webMethods Optimize.
  • Viewer mód  – Kromě editora a administrátora je nyní k dispozici též cenově výhodnější možnost přihlášení v režimu viewer. Pak je přístup omezen pouze na čtení, bez možnosti editace a změn.

MashZone 2.0 se nyní dodává také jako Enterprise Edition, která je speciálně přizpůsobená k využití ve větších společnostech. Nabízí vylepšenou správu práv, se kterou se dá optimalizovat proces spouštění mash-upů. Také integrace datových zdrojů JDBC a ActiveDirectory zjednodušuje využívání v rámci celého podniku. S Enterprise Edition je zkrátka příprava a sdílení dat hračka. Nové funkce zahrnují:

  • Přístupová práva –do MashZone mohou být skrze LDAP včleněny stávající organizační struktury, tak lze zjednodušit rozdělení přístupových práv.
  • Jednodušší přístup – Uživatelé nepotřebují žádné další zvláštní heslo či povolení, stačí jim jejich starý přístup do podnikové sítě.
  • Webová integrace – uživatelské mash-upy je možné připojit na intranet či internet, zpřístupnit je, komu je třeba, po celém světě.

„Po úspěšném startu produktu ARIS MashZone, se nyní s Enterprise Edition zaměřujeme na větší společnosti. Na generování manažerských mash-upů podle potřeby, na jejich rozšíření po společnosti a na jejich dalším rozvoji se nyní mohou uživatelé podílet jako skupina. Řídicí panely vytvořené pro konkrétní situace uživatelům umožňují snáz a rychleji nacházet kvalifikovaná rozhodnutí,“ říká Wolfram Jost, produktový ředitel Software AG.

Další informace o ARIS MashZone 2.0 a Enterprise Edition najdete stejně jako aplikaci volně ke stažení na www.mashzone.com.

O společnosti IDS Scheer
IDS Scheer je součástí skupiny Software AG a je přední společností na trhu software pro řízení podnikových procesů (Business Process Management – BPM) a dalších řešení a služeb pro společnosti i veřejné organizace. Nabízí pomocí produktů řady ARIS Platform integrované, komplexní portfolio řešení pro strategii, design, implementaci a controlling podnikových procesů. Použitím vlastní metodiky ARIS Value Engineering (AVE) nabízí IDS Scheer ideální propojení mezi firemní strategií, podnikovými procesy, řešením IT a procesním controlingem. Plná integrace IDS Scheer a Software AG je plánovaná do konce roku 2010.

O společnosti Software AG
Software AG je přední světový dodavatel řešení pro Business Process Excellence. Již 40 let přichází s inovativními řešeními, mezi nimiž je i první vysoce výkonná transakční databáze Adabas, první platforma pro analýzu podnikových procesů ARIS nebo první B2B server a na SOA založená integrační platforma webMethods.

Naše jedinečnost spočívá v tom, že nabízíme nejjednodušší a nejsnáze ovladatelná end-to-end řešení pro business process management (BPM), navíc s nejnižšími náklady na pořízení a provoz. Naše značky, špičky ve svém oboru – ARIS, webMethods, Adabas, Natural and IDS Scheer Consulting – představují jedinečné portfolio, které zahrnuje procesní strategii, navrhování, integraci a kontrolu procesů, na SOA založenou integraci a data management, implementaci procesně řízeného SAP a konzultační služby a servis v oblasti strategických procesů.

Software AG dosáhla v roce 2009 obratu 847 milionů € (IFRS, neauditováno) a má víc než 6 000 zaměstnanců, kteří poskytují servis pro víc než 10 000 společností a veřejných institucí v 70 zemích světa. Naše komplexní softwarová a servisní řešení umožňují společnostem dosahovat rychleji trvalých podnikatelských výsledků. Vedení společnosti sídlí v Německu, společnost je registrovaná na Frankfurtské burze (TecDAX, ISIN DE 0003304002 / SOW).

Software AG – Get There Faster
Podrobnější tiskové informace včetně databáze obrazových a multimediálních materiálů jsou dostupné na adrese www.softwareag­.com/press nebo www.ids-scheer.com/press.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).