Hlavní navigace

Software Autodesk 2010 pro výrobní společnosti demonstruje výhody digitálního prototypování

[Tisková zpráva] Nová řada přináší inovace v oblasti designu, vizualizace a simulace

Sdílet

BRNO/PRAHA, 31. března 2009 – Společnost Autodesk, lídr v oblasti návrhového softwaru, uvádí na trh nejnovější verze 2D a 3D návrhových nástrojů určené pro společnosti z výrobního průmyslu. Významné inovace a nové soubory produktů mohou pomoci výrobcům navrhovat lepší produkty, od mobilních telefonů až po těžkou strojírenskou techniku, a v kratším čase.

Nová řada 2010 produktů pro výrobní odvětví zahrnuje soubory softwarových produktů Autodesk Inventor, AutoCAD Mechanical, AutoCAD Electrical, Autodesk Alias, Autodesk Moldflow, Autodesk Navisworks, Autodesk Showcase, Autodesk 3ds Max Design a Autodesk Vault — špičkové aplikace ve svém odvětví, které tvoří portfolio produktů Autodesk pro Digital Prototyping. Nové softwarové verze 2010 přinášejí vylepšené funkcionality pro navrhování, vizualizaci a simulaci, společně s těsnější interoperabilitou se softwarovými aplikacemi Autodesk i dalšími CAD nástroji.

„Nabízíme výkonný 2D a 3D software dostupný širokému spektru výrobců různých velikostí tak, aby nejen velké podniky byly schopné konkurovat na globálním trhu,“ řekl Robert “Buzz” Kross, senior viceprezident, Manufacturing Industry Group ve společnosti Autodesk. „S naší produktovou řadou 2010 mohou zákazníci dosáhnout lépe než kdy dříve koordinace mezi návrháři, konstruktéry, výrobou a marketingem, který je zodpovědný za uvedení kvalitních produktů na trh.“

Autodesk software pro digitální prototypování nabízí výrobcům schopnost digitálně navrhovat, vizualizovat a simulovat to, jak bude produkt pracovat za reálných podmínek předtím, než bude vůbec vyroben. Digitální prototypování snižuje závislost na fyzických prototypech, které pomáhají redukovat náklady a urychlit uvedení produktu na vysoce konkurenční trhy.

Autodesk Inventor 2010: klíč k digitálnímu navrhování, vizualizaci a simulaci Software Autodesk Inventor, jako základní řešení pro digitální prototypování, umožňuje vytvářet přesné 3D modely k vyhodnocení jejich tvaru, kompatibility a funkce ještě předtím, než jsou fyzicky vyrobeny. Produktová řada Autodesk Inventor 2010 nabízí novou úroveň uživatelského komfortu a produktivity v oblasti tvorby 2D dokumentace, 3D modelování, lepší simulační možnosti, silnou podporu pro vytváření plastových komponent, a nový datový management a možnosti výměny dat.

Inovace produktové řady Autodesk Inventor 2010 zahrnují:

 • Návrh a zpracování plastových komponent: Produktová řada Autodesk Inventor zjednodušuje návrh vysoce kvalitních komponent pomocí automatizovaných funkcionalit pro návrh vstřikovacích forem pro plastové komponenty. S integrovanou technologií Autodesk Moldflow umožňuje Inventor uživatelům navrhovat komplexní plastové části a rychle vytvářet a hodnotit jim odpovídající návrhy forem, což umožňuje redukovat chyby a zlepšovat výkonnost – projevující se ve finále na vyšší kvalitě produktů a rychlosti uvedení na trh.
 • Schopnost simulovat funkci produktu: Produktová řada Autodesk Inventor 2010 zlepšuje podporu pohybové simulace a podporu statické a modální analýzy konečných prvků, jak u jednotlivých komponent tak na úrovni montovaných celků.
 • Produktivita navrhování: S cílem zvýšit uživatelský komfort a produktivitu nabízí Inventor nové uživatelské rozhraní kombinující intuitivní 3D návrhové prostředí pro tvorbu částí a komponent s nástroji umožňujícími konstruktérům se zaměřit na funkční design – s podporu automatizovaného vytváření inteligentních komponent, jako jsou plastové části, ocelové rámy a rotující mechanismy.

Kromě toho Inventor 2010 integruje funkcionalitu AEC Exchange, která umožňuje výrobcům stavebních produktů publikovat 3D data ve formátu, který je snadno využitelný v rámci BIM (building information modeling) aplikací, jako je např. produktová řada Autodesk Revit 2010.

Společně se softwarem Inventor, Autodesk dále uvádí nové verze aplikací pro Digital Prototyping, které podporují a zefektivňují návrhové, konstrukční, výrobní a marketingové procesy, včetně:

 • AutoCAD Mechanical: Nyní dostupný s ještě efektivnějšími funkcemi pro automatizaci běžných návrhových procesů. AutoCAD Mechanical nabízí konstruktérům a tvůrcům výkresové dokumentace významné zvýšení produktivity. Inovace zahrnují efektivnější návrhové prostředí a vylepšené kusovníky, které umožňují dodávat konzistentní výsledky do výroby.
 • AutoCAD Electrical 2010: V nové verzi vylepšen především se záměrem urychlit tvorbu elektrotechnických řídicích systémů. Nyní, s efektivnějším návrhovým prostředím a s novou, jednotnou knihovnou symbolů umožňuje ještě dále zvýšit produktivitu elektrotechnických konstruktérů. Inovace v oblasti výkonného nástroje Circuit Builder dovoluje návrhářům analyzovat energetickou účinnost obvodů a rozhodovat se na základě úspor energie.
 • Řada produktů Autodesk Alias: Odvětvový software Autodesk Alias 2010 pokročil mílovými kroky díky uvedení první verze na platformě Macintosh – nyní jsou produkty dostupné na Mac OS X. Nová produktová řada se zaměřuje na specifické potřeby a požadavky na workflow tří uživatelských skupin: kreativních profesionálů, digitálních modelářů/výtvarníků a automobilových designérů. Nové a inovované funkcionality dále redukují bariéry a pomáhají zvýšit produktivitu a kvalitu modelování. Řada produktů Alias, jako jedna z globálně nejvyužívanějších platforem v oblasti modelování ploch, poskytuje rychlou, vysoce kvalitní datovou integraci a výměnu s řešení Autodesk Inventor a dalšími CAD produkty třetích stran.
 • Autodesk Showcase: Nyní dostupný i s integrovaným trasováním paprsku, umožňuje Autodesk Showcase ve verzi 2010 designovým, konstrukčním a marketingovým týmům rychle a efektivně vytvářet přesné, fotorealistické a přesvědčivé vizualizace ze 3D CADovských dat a vytvářet vhodný kontext pro komunikaci charakteru značky. Uživatelé mohou snadno změnit vzhled a pozici produktu a manipulovat s různými částmi jako jsou kola, přístrojová deska či zrcátka.
 • Autodesk 3ds Max Design: 3ds Max Design software usnadňuje přípravu digitálních prototypů a tvorbu fotorealistických designových vizualizací. Kvalita renderovaných záběrů ve verzi 2010 napomáhá kreativitě procesů díky možnosti rychlejšího iterování a hodnocení většího počtu variant daného návrhu.
 • Autodesk Vault: Produktová řada Autodesk Vault nabízí nové možnosti v oblasti dokumentového managementu, které dovolují uživatelům snáze řídit procesy revizí a kontroly nad uživatelskými přístupy. Tyto nové procesy jsou integrovány přímo do softwaru Autodesk Inventor, což umožní dosahovat kratších produktových cyklů a lepší kvality konstrukčních dat. Rovněž pomáhá pracovním skupinám udržet kontrolu nad digitálními prototypy ve všech fázích, takže návrhová oddělení mohou efektivně vytvářet a sdílet informace o digitálních prototypech.
 • Autodesk Navisworks: Je novou součástí řešení Autodesk pro digitální prototypování. Produktová řada Autodesk Navisworks pomáhá projektovým týmům vizualizovat, optimalizovat a spolupracovat na většině komplexních projektů. Zákazníci mohou kombinovat složité projekty obsahující data o strojních zařízeních, nástrojích, jejich rozmístění a příslušenství z různých CAD zdrojů s cílem vytvořit jednotný a flexibilní 3D digitální model továren a výrobních závodů. Navisworks spolehlivě agreguje data a umožňuje komplexní pohled na projekt v reálném čase.
 • Autodesk Moldflow: Ve verzi 2010 Autodesk zjednodušil produktovou řadu Moldflow s cílem poskytnout zákazníkům větší hodnotu za nižší náklady. Softwarový soubor pro simulaci, analýzu, optimalizaci a hodnocení tvorby plastových komponent a s nimi spojených výrobních forem uvádí nové prvky pro zvýšení výkonnosti a kvality a rovněž kontext životního prostředí. Autodesk Moldflow Insight nabízí výkonné, detailní simulace nejpokročilejších procesů pro tvorbu forem s využitím největší globální databáze plastových materiálů. Autodesk Moldflow Adviser zjednodušuje simulaci vstřikování plastových materiálů do forem a asistuje designérům prostřednictvím analýz a interpretací s cílem eliminovat výrobní zpoždění a nákladné přepracovávání forem.

O společnosti Autodesk
Autodesk je světový lídr v oblasti 2D a 3D návrhového softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu. Od uvedení aplikace AutoCAD v roce 1982 vyvinul Autodesk nejširší portfolio špičkových řešení digitálního prototypování, která pomáhají zákazníkům prakticky zkoušet nápady ještě před jejich realizací. Společnosti žebříčku Fortune 1000 využívají nástroje Autodesku k vizualizaci, simulaci a analýze reálného fungování svých návrhů už v počátečních stádiích vývoje, což jim pomáhá šetřit čas a peníze, zvyšovat kvalitu a podporovat inovace. Další informace o společnosti Autodesk najdete na webových stránkách www.autodesk.com nebo www.autodesk.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).