Hlavní navigace

Software Autodesk verze 2011 pro digitální prototypování urychluje návrhové procesy

[Tisková zpráva] Inventor 2011 zrychluje procesy navrhování až o 40 procent

Sdílet

PRAHA, 25. března 2010 — Společnost Autodesk (NASDAQ: ADSK) uvedla novou řadu svého 2D a 3D návrhového a konstrukčního softwaru pro všechny výrobní společnosti, které potřebují digitálně navrhovat, vizualizovat a simulovat své produkty ještě před zahájením výroby. Těsná technologická integrace, kterou nabízí Autodesk Inventor 2011 a celé portfolio softwaru společnosti Autodesk pro digitální prototypování, umožňuje návrhářům a konstruktérům efektivněji konkurovat na trhu a zvládat více práce vlastními prostředky.

Autodesk zdokonalil své specializované nástroje pro pracovníky zabývající se koncepčním navrhováním, vizualizacemi návrhů, konstrukčními a výrobními disciplínami. Zároveň začlenil klíčovou funkčnost těchto nástrojů do své stěžejní aplikace pro 3D strojírenské navrhování a konstruování Autodesk Inventor. Nové funkce aplikace Inventor 2011 pro přímou manipulaci zásadně zdokonalují proces strojírenského navrhování a v porovnání s verzí Inventor 2010 urychlují běžné návrhové práce jako např. modelování o zhruba 40 procent. Aplikace Inventor 2011 rovněž obsahuje špičkové funkce pro vizualizace návrhů, takže uživatelé mohou lépe rozvíjet koncepty a komunikovat své návrhy s klienty. Nové stínování, osvětlení a vlastnosti materiálů poskytují uživatelům fotorealistické znázornění jejich návrhů, přičemž software Inventor renderuje návrhy průběžně při práci uživatele.

„Už téměř 10 let spoléháme na Inventor při tvorbě digitálních prototypů našich strojírenských výrobků a nástrojů,“ řekl George Radcliffe, výrobní inženýr společnosti Park Manufacturing. „Inventor 2011 zkvalitnil náš 3D návrhový a konstrukční proces na mnoha frontách. Nová vizualizační grafika, která funguje v reálném čase, nám nad očekávání rozšířila výstupní kapacity v oblasti komunikace návrhů a marketingu. Ve verzi 2011 můžeme snadno vytvářet působivé renderované obrázky s kvalitou a rychlostí, jíž v aplikaci Inventor 2010 nebylo ještě možné dosáhnout.“

Další důležité inovace aplikace Inventor 2011:

  • Simulace: Díky přidané analýze nosných konstrukcí mohou uživatelé testovat reakce modelů nosných konstrukcí na gravitaci a jiné zatížení a nahrávat animace posunů a tlaků. Software pomůže uživatelům definovat nejlepší scénář testování, a tak zpřístupňuje simulace širšímu okruhu uživatelů CADu.
  • Nástroje: Inventor Tooling 2011 zvyšuje efektivitu celé řady klíčových operací o více než 50 procent, podporuje dynamickou simulaci sestav forem a umožňuje uživatelům automaticky generovat jádra a dutiny forem pro širší paletu plastových dílů, ať už z nativních souborů aplikace Inventor, nebo z importovaných souborů.
  • Automatizace navrhování: V aplikaci Inventor 2011 je nyní plně integrována technologie iLogic, která výrazně zjednodušuje navrhování založené na pravidlech. Nová funkce iCopy umožňuje přizpůsobení běžně používaných sestav automatizací procesu kopírování a umístění podobných součástí.
  • Volné modelování tvarů: Autodesk Alias Design for Inventor 2011 je nový produkt, který zpřístupňuje plně integrované možnosti volného modelování tvarů v parametrickém modelovacím prostředí Inventoru.

„Pracovní postupy spojené s digitálními prototypy za posledních několik let odstranily historické překážky rychlejších inovací – čas, peníze, vzdálenost, jazyk – a pomohly vytvořit výrobní týmy, ve kterých návrháři, konstruktéři, obchodníci i koncoví zákazníci spolupracují od konceptu až po výrobu,“ řekl Robert „Buzz“ Kross, senior viceprezident Manufacturing Industry Group společnosti Autodesk. „Produktová řada Autodesk 2011 přináší zásadní posun v integraci technologií a v produktivitě. Zpřístupňuje výhody digitálního prototypování ještě širšímu okruhu malých i velkých výrobních společností, které se snaží vyrábět lepší a inovativnější produkty.“

Kromě aplikace Inventor zahrnuje řešení Autodesku pro digitální prototypování nové aplikace pro koncepční navrhování, a konstrukční a výrobní postupy. AutoCAD Electrical 2011 pomáhá návrhářům elektrických řídicích systémů rychle vytvářet návrhy řídicích systémů a mít snadný přístup k rozsáhlému katalogu informací pro velké projekty elektrického ovládání.

Optimalizované návrhové prostředí aplikace AutoCAD Mechanical 2011 poskytuje uživatelům podstatně lepší přístup k funkčnosti power kótování, která automaticky uspořádá kóty součástí s ostatními vlastnostmi výkresu, aniž by bylo nutné otevírat zvláštní dialogové okno.

Mechanické simulační nástroje Autodesk Algor Simulation 2011 jsou nyní integrovány s aplikací Autodesk Moldflow 2011. Díky tomu mohou uživatelé využívat výsledky simulace z Moldflow a její rozsáhlou databázi materiálů při provádění strukturálních simulací plastových dílů.

Řada Autodesk Alias 2011 – Alias Sketch, Alias Design, Alias Surface a Alias Automotive – přinášejí funkce pro povrchové úpravy podporované špičkovými nástroji pro skicování, modelování a vizualizaci. Nový hybridní pracovní postup aplikace Autodesk Alias Sketch pro barvy a vektory pomůže kreativním profesionálům rychle proměnit nápady na přesvědčivé návrhy.

Autodesk Inventor Publisher se nyní objevuje v komerčním debutu po nedávné technologické předpremiéře v rámci Autodesk Labs. Tato snadno použitelná aplikace pro tvorbu produktové dokumentace umožňuje výrobcům poskytovat zákazníkům přehlednější a komplexnější technické pokyny vycházející ze stejného digitálního modelu, který používají od návrhu až po výrobu.

Autodesk Moldflow 2011 pomáhá uživatelům ověřovat a optimalizovat návrhy plastových dílů a vstřikovacích forem před zahájením výroby. Uživatelé mohou nyní snadno exportovat výsledky simulace z Moldflow do vizualizačního softwaru Autodesk Showcase 2011, ve kterém odhalí vady a uvidí, jak budou díly ve skutečnosti vypadat. Pomůže jim to zhodnotit kvalitu dílu a přijímat lepší návrhářská rozhodnutí.

Řešení správy kompletního digitálního prototypu v pracovní skupině Autodesk Vault 2011 nyní nabízí nové vizuální prostředí pro grafické mapování informací v úložišti Vault na modely Inventoru. Zjednodušuje pracovní postupy, zásadně zlepšuje proces reportování a rozhodování a urychluje výběr a interakci s modely.

Dostupnost
Dostupnost produktů se může v různých zemích lišit. Podrobnosti a informace o možnostech nákupu viz www.autodesk.com/pur­chaseoptions.

O společnosti Autodesk
Autodesk, Inc. je světový lídr v oblasti 2D a 3D návrhového, technického a animačního softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu. Od uvedení aplikace AutoCAD v roce 1982 rozvíjí Autodesk nejširší portfolio špičkových softwarových aplikací, které pomáhají zákazníkům prakticky zkoušet nápady v digitální doméně ještě před jejich realizací. Společnosti žebříčku Fortune 100 i posledních 15 vítězů Oscara za nejlepší vizuální efekty pomocí softwarových nástrojů společnosti Autodesk navrhuje, vizualizuje a simuluje své nápady. Šetří tak čas a peníze, zvyšují kvalitu a rozvíjejí inovace, které znamenají konkurenční výhodu. Další informace o společnosti Autodesk najdete na webu www.autodesk.cz.