Hlavní navigace

Bezplatný bezpečnostní software AVG je dostupný na CyberTaxDay.com

[Tisková zpráva] Společnosti Cyber Tax Day a AVG Technologies se spojily, aby pomohly ochránit uživatele před online daňovými podvody pomocí bezplatného antivirového softwaru a služeb souvisejících s podáním daňového přiznání

Sdílet

AMSTERDAM a NEW YORK – 9. dubna, 2010 – Pouze sedm dní zbývá do posledního termínu podání daňových přiznání v USA! Tento rok, více než kdy jindy, budou daňoví poplatníci využívat online služby, aby získali své peníze zpět. Podle statistik na www.irs.gov (IRS – správní orgán amerického ministerstva financí), 82 procent daňových poplatníků, kteří již tento rok podali svá daňová přiznání, využilo možnosti jeho podání online, neboť je to snadnější a rychlejší způsob pro ty, jež využívají elektronických služeb.

Bohužel spolu s nárůstem počtu lidí, kteří vyplňují svá daňová přiznání online, roste i objem počítačové kriminality. Přestože je elektronická forma podání daňového přiznání bezpečnější než papírová, uživatelé se musí ujistit, že jejich počítače nejsou infikovány žádným spywarem a softwarem, který zaznamenává počet stisků na klávesnici (keylogger) a je třeba, aby si dávali pozor na podvody, jako jsou například falešná vracení daní a další triky, kterými se chtějí podvodníci dostat k citlivým osobním informacím.

Aby se uživatelé cítili bezpečněji, společnost AVG Technologies se spojila s CyberTaxDay.com, a společně vytvořili webovou stránku, kde mohou uživatelé získat informace týkající se podání daňového přiznání a přístup ke stažení bezplatného bezpečnostního softwaru od AVG, díky kterému si uživatelé budou moci nechat proskenovat počítač ještě před samotným elektronickým podáním daňového přiznání.

Návštěvníci CyberTaxDay.com mohou získat informace, které jim pomohou lépe zabezpečit své počítače, včetně tipů pro každodenní bezpečnost při práci s počítačem a zvláštních varování od IRS týkající se phisingu, počítačových virů a spamu. AVG Technologies poskytuje bezplatné stažení vlastního antivirového softwaru spolu s dalšími produktovými doporučeními, které zákazníkům pomohou zajistit bezpečnost jejich citlivých finančních dat: http://www.cy­bertaxday.com/avg-antivirus

Zakladatel CyberTaxDay.com Matthew Cheng věří, že uschování finančních záznamů v bezpečí, je pro každého z nás klíčovou záležitostí: „Pokud budete podávat daňové přiznání online, je důležité mít nejnovější verzi antivirového softwaru jakým je AVG. Pamatujte, že IRS s vámi v případě vracení či nedoplatku daní nebude komunikovat elektronickou formou. Proto byste měli ihned smazat jakýkoli podezřelý email.”

„Volba elektronického daňového přiznání je pro daňové poplatníky nejbezpečnější, nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak mohou IRS zaplatit daně před posledním možným termínem 15. dubna,” řekla Dianne Besunderová, mluvčí IRS pro New York. „Pokud očekáváte vrácení peněz a využijete možnosti elektronického podání spolu s přímou platbou, dostanete platbu v deseti následujících dnech. Pokud jste dlužníkem, můžete využít elektronické podání nyní a nastavit elektronickou platbu na 15. dubna nebo dříve. Nestíháte podat přiznání do 15. dubna? Je nutné, abyste se zaregistrovali na prodloužení terminu podání daňového přiznání, což může učinit každý díky programu Free File, který naleznete na www.irs.gov/fre­efile,” dodala Besunderová.

Společnou snahou AVG Technologies a CyberTaxDay.com je zabezpečit online prostředí pro lidi, kteří chtějí podat daňové přiznání online.

O CyberTaxDay.com
Server www.CyberTaxDay.com byl vytvořen s cílem pomoci spotřebitelům najít zdroje a informace, které jim pomohou připravit se na období daňových přiznání. Termín pro odevzdání daňového přiznání je 15. dubna 2010. Podle IRS využije letos nejvíc daňových poplatníků a daňových poradců právě IRS elektronickou formu podání federálního daňového přiznání. Z tohoto důvodu se Daňový den (Tax Day), termín pro podání daňového přiznání, neboli nejzazší a tím pádem nejrušnější den pro podání přiznání, stal Kybernetickým daňovým dnem (Cyber Tax Day).

O společnosti AVG Technologies
www.avg.cz
AVG Technologies je přední mezinárodní poskytovatel bezpečnostních řešení. Produkty se značkou AVG chrání před stále rostoucím objemem různých typů škodlivého kódu 110 milionů počítačů v domácnostech i firmách celkem ve170 zemích světa. Společnost se sídlem v nizozemském Amsterdamu má téměř dvě desetiletí zkušeností s bojem proti kybernetickému zločinu a také jednu z nejmodernějších laboratoří pro detekci internetových hrozeb. AVG Technologies nabízí i volně dostupnou verzi, kterou lze bezplatně stáhnout z internetu, a dovoluje tak začínajícím uživatelům získat základní antivirovou ochranu. Zvýšit úroveň bezpečnosti ve verzi pro jednoho či více uživatelů lze pak snadno a bez velkých nákladů. Společnost disponuje celosvětovou sítí téměř 6000 prodejců, partnerů a distribučních týmů včetně Amazon.net, CNET, Cisto, Ingram Micro, Play.com, Wal-Mart a Yahoo!