Hlavní navigace

Software Backup Exec 2010 společnosti Symantec zpřístupní středním podnikům technologii deduplikaci

[Tisková zpráva] Software Backup Exec 2010 pomůže rostoucím organizacím snížit náklady na úložiště a spravovat zálohování a obnovení ve fyzických a virtuálních prostředích při současném snížení celkové složitosti

Sdílet

PRAHA, 26. ledna 2010  – Společnost Symantec Corp. (Nasdaq: SYMC) dnes ohlásila software Backup Exec 2010, který pomůže středním podnikům ušetřit čas a peníze tím, že ochrání více dat a umožní zmenšit úložiště. Software Backup Exec 2010 nabízí plně integrované technologie deduplikace a archivace dat a je prvním řešením zálohování a obnovení, které nabídne granulární obnovení aplikací Microsoft Exchange, SQL a Active Directory v prostředích VMware a Hyper-V z jednoprůchodové zálohy. Software Backup Exec přidává také novou podporu systémů Microsoft Windows 2008 R2, Hyper-V R2, Exchange 2010, Windows 7 a VMware vSphere 4.0.

„Organizace všech velikostí se snaží efektivně zvládat nárůst informací, zejména pokud využívají technologie virtualizace, které jsou zdrojem nových složitostí v oblasti zálohování a obnovení,“ řekl Pat Hanavan, vice president, Symantec Information Management Group. „Deduplikace a archivace byly prvotně technologie určené pro velké organizace, ale software Backup Exec 2010 umožní jejich masové využití pro řešení obtížných problémů IT prostřednictvím velmi jednoduchého a snadno použitelného řešení.“

Podle analytické firmy IDC se každoroční tempo růstu kapacity úložišť pohybuje mezi 48 a 50 % . Tím se zvyšuje množství ohrožených dat a výrazně zpomaluje proces obnovení po havárii. Přibližně 70 % dat je duplicitních a tato data nebyla použita po dobu více než 90 dní . Organizace, které implementují integrované řešení deduplikace a archivace, mohou dosáhnout úspory na nákladech na úložiště ve výši až 20–40 % a v případě potřeby snadno najdou a obnoví důležité informace.

Deduplikace je zkrátka všude
Software Backup Exec 2010 v rámci naplňování strategie deduplikace společnosti Symantec nabízí flexibilní metodu ustraňování duplicitních dat bez zvyšování složitosti. Software Backup Exec 2010 nabízí integrovanou technologii deduplikace v klientovi (u zdroje) a na serveru médií a kromě toho se prostřednictvím rozhraní Symantec OpenStorage API integruje s deduplikačními zařízeními třetích stran. Deduplikace umožňuje organizacím podstatně snížit náklady na ukládání záloh pomocí konsolidace a opakovaného využití existujících prostředků úložišť a deduplikace na straně klienta minimalizuje zálohovací okna a snižuje využití sítě až o 90 %. Nasazení technologie deduplikace softwaru Backup Exec je jednoduchý proces o třech krocích, který nevyžaduje další samostatný produkt. Sestává z instalace deduplikačního doplňku, definování umístění deduplikačního úložiště a nasměrování záloh do tohoto úložiště.

Software Backup Exec 2010 organizacím také umožní snadno automatizovat deduplikaci záložních sad z jednoho serveru médií na jiný prostřednictvím sítě WAN. Tím se sníží objem dat ve větších distribuovaných prostředích, jako jsou vzdálené pobočky, pro účely obnovení po havárii. Integrovaná deduplikace umožní menším vzdáleným pobočkám nahradit místní zálohování na pásku zálohováním mimo pracoviště, při kterém jsou data zálohována s minimálním dopadem na síť na centrální server médií Backup Exec nebo do centrálního prostředí NetBackup PureDisk.

Jednotná archivace
V softwaru Backup Exec 2010 jsou také integrované dva nové doplňky pro archivaci umožňující jednotné zálohování a archivaci systémů souborů Windows a prostředí Exchange. Data jsou archivována ze záložní kopie a nejsou tudíž odděleně odebírána ze zdroje. Je využívána technologie archivace Symantec Enterprise Vault, takže správci mohou snadno a efektivněji řídit životní cykly dat nastavením období automatického uchování dat, v rámci kterého jsou starší méně důležitá data po čase přenášena do levnějších prostředí úložišť. Doplňky pro archivaci také pomáhají optimalizovat výkon systémů Exchange a souborových serverů odstraňováním redundantních dat na serveru, čímž se dále uvolňuje místo na discích, potřebná velikost disků je udržována na předvídatelné úrovni a zkracují se zálohovací okna.

Virtualizace bez obav
Software Backup Exec 2010 je první softwarové řešení zálohování a obnovení nabízející granulární obnovení pro virtuální aplikace Microsoft z jednoprůchodové zálohy. Tato unikátní technologie umožňuje organizacím omezit prostoje obnovováním granulárních dat aplikací Microsoft Exchange, SQL a Active Directory ve virtuálních prostředích VMware vSphere 4.0, VMware ESX nebo Microsoft Hyper-V R2 během pouhých několika vteřin. Správci mohou snadno obnovit nebo přesměrovat celou aplikaci nebo rychle obnovit jednotlivé e-maily, poštovní schránky nebo soubory či složky v hostitelském počítači z jediné zálohy systému. Deduplikaci je také možné využít u zálohovacích klientů v systémech VMware a Hyper-V k dalšímu zmenšování a konsolidaci prostředků úložišť.

Společnost Symantec nabízí řadu možností podpory, aby pomohla uživatelům softwaru Backup Exec a partnerům rychle provést instalaci nebo upgrade, a může vyškolit zaměstnance, aby byli schopni využívat pokročilé funkce a maximalizovat dobu provozuschopnosti.

Citace
„Jsme rostoucí středně velký podnik a proto je pro nás celkové zmenšení úložišť díky technologii deduplikace velmi důležité,“ řekl Peter Lang, systémový inženýr, společnost Government Employee Health Association. „Software Backup Exec 2010 nabízí opravdu jednoduché řešení s integrovanými funkcemi deduplikace, které umožňují odstranění redundantních dat a zmenšení úložiště před odesláním dat do místa, které nám slouží pro potřeby obnovení po havárii. Celý proces je tak snazší a rychlejší.“

„Naši zákazníci jsou nadšeni novými funkcemi deduplikace v softwaru Backup Exec 2010,“ řekl partner společnosti Symantec, David Kramer, vicepresident společnosti Advanced Internet Security (AIS). „Stojí před problémy s rozpočtem nehledě na rostoucí úložiště informací a nejsou ochotni kupovat další úložiště. Software Backup Exec 2010 jim nabízí velice dobrou možnost, jak lépe využít jejich stávající úložiště, chránit více dat a snížit celkovou složitost.“

„Společnost Symantec prostřednictvím programu OpenStorage Technology jako první a jediný výrobce zálohovacího softwaru podporuje při zálohování na disk pokročilé funkce pro úložiště dat mimo pracoviště. Společnost ExaGrid je potěšena, že je jediný výrobce zálohování na disky, který prostřednictvím programu OpenStorage získal právo využívat základní a optimalizovanou deduplikaci pomocí softwaru Backup Exec 2010,“ řekl Marc Crespi, vicepresident pro management produktů, společnost ExaGrid Systems, Inc.

„Hladká integrace certifikovaných deduplikačních systémů DXi-Series společnosti Quantum a softwaru Backup Exec 2010 prostřed­nictvím rozhraní OST rozšiřuje funkce našich produktových řad, umožňuje lepší integraci diskových a páskových vrstev a poskytuje pokročilé funkce disk-disk,“ řekla Janae Lee, senior vicepresident pro marketing ve společnosti Quantum. „Díky této integraci můžeme nabízet ještě vyšší hodnotu našim velice početným společným zákazníkům.“

„Společnost Microsoft úzce spolupracovala se společností Symantec během vývoje systému Windows Server 2008 R2 a Hyper-V R2, aby zajistila podporu v softwaru Backup Exec 2010,“ řekl Eric Jewitt, ředitel marketingu serverových systémů Windows, společnost Microsoft. „Nová verze softwaru Backup Exec pomáhá našim společným zákazníkům chránit a spravovat jejich důležité informace a usnadňuje zavádění nových systémů.“

Dostupnost na trhu a cena
Celosvětová dostupnost softwaru Backup Exec 2010 je plánována na 1. února 2010. Doporučená cena bude 1 174 USD za licenci na server médií a základní údržbu. Dvě nové sady Backup Exec 2010 Suite obsahující doplňky pro deduplikaci a archivaci mají se základní údržbou doporučenou cenu 2 708 – 3 888 USD.

O úložištích společnosti Symantec
Společnost Symantec pomáhá organizacím zabezpečit a spravovat informace pomocí řešení správy úložišť, archivace e-mailů a zálohování a obnovení.

O společnosti Symantec
Společnost Symantec zaujímá světové prvenství v poskytování softwaru, zařízení a služeb, díky nimž mohou podniky i jednotliví zákazníci důvěřovat připojení ke světové síti. Společnost svým zákazníkům poskytuje software a služby zaměřené na předcházení bezpečnostních rizik a rizik týkajících se dostupnosti, dodržování norem a výkonu, a pomáhá jim tak chránit jejich infrastrukturu a informační zdroje a procesy. Společnost Symantec má ředitelství ve městě Cupertino v Kalifornii a pobočky ve více než 40 zemích. Další informace jsou k dispozici na adrese www.symantec.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).