Hlavní navigace

SOFTWARE OD XEROXU OCHRÁNÍ CITLIVÁ DATA

[Tisková zpráva] Inovativní technologie umožňuje skrýt informace v dokumentu před uživateli bez příslušných oprávnění. Pro finanční úřady, banky aj. organizace je důležitý jednoduchý přístup k digitalizovaným dokumentům, ale současně je těžké zajistit kontrolu a ochranu citlivých dat. Nová technologie Xeroxu obsahuje nástroj, který umí zašifrovat pouze sekce nebo odstavce dokumentu, což nebylo dřív možné.

Sdílet

Praha, 17. ledna 2008 – Společnost Xerox představuje novou softwarovou technologii Intelligent Redaction (inteligentní redigování), která automatizuje proces odstraňování důvěrných informací z jakéhokoliv dokumentu. Neoprávněné osoby se tak již nedostanou k vašim soukromým údajům.

Jakmile uživatel označí informaci, kterou chce ochránit, software automaticky zašifruje všechny zmínky o této informaci v celém dokumentu. Může se jednat například o jména a názvy společností, adresy, identifikační a rodná čísla a vztahy mezi nimi. Pro každého uživatele tak může vypadat dokument jinak. Software je navíc schopný danou informaci následně rozpoznat a skrýt i v dalších dokumentech. Tím se docílí konzistentní úrovně zabezpečení ve firmě, úspory času a zvýšení přesnosti celého procesu zpracování.

„Dnešní softwarové nástroje nedokáží účinně analyzovat obsah a zajistit bezpečnost dat v dokumentech, protože je obtížné určit, která data jsou citlivá,“ říká Jessica Staddon, manažerka pro oblast zabezpečení výzkumného střediska PARC společnosti Xerox. „Ve velkých firmách se úroveň citlivosti mění podle osoby, která dokument používá. Situaci pak dále komplikuje množství takto sledovaných dokumentů.“

Technologie inteligentního redigování kombinuje software pro zabezpečení dat, přirozený jazyk a efektivní uživatelské rozhraní a tvoří tak poloautomatické způsoby pro identifikaci a ochranu citlivého obsahu. Technologie vytváří zákulisní audit, který obsahuje citlivé informace a dokumenty, ve kterých se nacházejí.

Redigování je schopnost kontrolovat, co někdo vidí. Tradičně se používá např. v právních dokumentech, kde chrání citlivé informace, které právník od klienta získal. Výsledkem je, že dokument, který je potřeba např. v rámci důkazního řízení předložit dalšímu subjektu, je zcenzurován a určité pasáže v dokumentu jsou zakryté. Díky tomu tak uvidí například soudní rozhodnutí nebo výsledky obchodního jednání jen uživatelé s příslušnými oprávněními.

Tradiční redigování má ale dvě hlavní nevýhody. Manuální identifikace pasáží k cenzuře je časově náročná a správa různých verzí stejného dokumentu je velmi obtížná. Software Intelligent Redaction tyto nedostatky odstraňuje. Jeho uživatelské rozhraní zjednodušuje majiteli dokumentu nebo jeho autorovi označení citlivých dat a zabezpečovací nástroje následně data podle přístupových práv k dokumentu uživateli buď skryjí nebo zobrazí.

Technologii Intelligent Redaction vyvinuli vědci ve výzkumném středisku PARC společnosti Xerox a nadále pracují na jejím uvedení do praxe.

Inovace v Xeroxu
Xerox je aktivní v oblastech vývoje barev, nasazení počítačů, digitálního zobrazování, elektromechanických systémů, nových materiálů a dalších oborů s vazbou na zkušenosti v tisku a správě dokumentů. Xerox získal National Medal of Technology, nejvýznamnější technologické ocenění v USA, a neustále začleňuje své objevy do svých výrobků a řešení, které se tak stávají základem pro další rozvoj firmy, uděluje na ně licenci nebo je prodává jiným firmám. Více informací naleznete na www.xerox.com/in­novation.

Středisko Palo Alto Research Center (PARC), instituce patřící Xeroxu, spolupracuje se sponzory a zákazníky na vývoji převratných obchodních a technologických konceptů, které řeší reálné potřeby a mění způsob, jak firmy pracují pro své zákazníky. Středisko PARC bylo založeno v roce 1970 jako součást divize Xerox Research, v roce 2002 se změnilo na nezávislé výzkumné středisko a během své činnosti vyvinulo inovace např. v oblastech laserového tisku, distribuovaného nasazení počítačů a ethernetu, grafického uživatelského rozhraní (GUI), objektově orientovaného programování nebo plošného nasazení počítačů. Více informací najdete na www.parc.com.

Xerox Czech Republic prodává publikační tiskové systémy, černobílé a plnobarevné multifunkční kopírovací stroje s faxy a tiskárnami, velkoformátové stroje a tiskárny, stejně jako software pro document management. Ke všem strojům dodává Xerox i spotřební materiál a poskytuje kompletní servis a údržbu. Do nabídky firmy rovněž patří celá škála služeb od pronájmu strojů až po sofistikovaný outsourcing. Outsourcingu se věnuje celá samostatná divize XGS (Xerox Global Services).

Více informací o firmě Xerox naleznete na adrese www.xerox.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).