Hlavní navigace

Songy a myšlenky šachového velmistra Anatolije Karpova

[Tisková zpráva] Na neděli 19. června připravil Český rozhlas 6 opravdovou lahůdku: V pořadu Songy a myšlenky přivítá Markéta Ševčíková mimořádného hosta – šachového velmistra Anatolije Karpova. Třicetiminutový rozhovor s tímto nejúspěšnějším turnajovým hráčem v dějinách vysílá ČRo 6 tuto neděli od 23.20 hod.

Sdílet

(Praha – 17. června, 2011) – Anatolij Karpov nedávno oslavil 60 narozeniny, za svou kariéru vyhrál více než 160 turnajů a byl plných 16 let mistrem světa. Už za sovětské éry se stal milionářem.

Milovníci šachu se od Anatolije Karpova v nedělním vydání pořadu Songy a myšlenky dozvědí například to, proč zakládá po celém světě šachové školy pro děti, zdali je důležitější intuice nebo logické myšlení a kolik tahů měla nejkratší partie, kterou kdy sehrál.

Řeč bude také o jeho nesmiřitelné rivalitě s Garri Kasparovem, filatelistické posedlosti a jeho politických ambicích.

To vše v pořadu Songy a myšlenky na Českém rozhlase 6 v neděli 19. června ve 23.20.

Záznam pořadu najdete druhý den po jeho uvedení v archivu iRadia na internetové adrese sestka.rozhlas.cz.

Pořad Songy a myšlenky: V přívětivě klidné atmosféře „černé“ půlhodinky nahlíží moderátorka Markéta Ševčíková do vnitřního světa těch, jenž činí náš všední život barvitější a pestřejší, a kteří nás díky svým dílům nutí přemýšlet a snít. Malíři, sochaři, skladatelé, zpěváci, hudebníci, herci, režiséři, spisovatelé, tanečníci a fotografové v tomto pořadu s posluchači sdílejí nejen svoji životní cestu, myšlenky, sny, touhy a ambice, ale jak je zřejmé i z názvu pořadu, také svou oblíbenou hudbu. Audio archiv pořadu najdete na http://www.roz­hlas.cz/iradi­o/archiv?p_po=19­74

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).