Hlavní navigace

SonicWall integruje do svých firewallů plnohodnotnou antispamovou službu podnikové třídy

[Tisková zpráva] Výkonná, plně integrovaná služba má lepší vlastnosti než tradiční hostovaná řešení. Komplexní blokování nevyžádané pošty s možností karantény na úrovni schránky uživatele představuje průlom v zabezpečení a jednoduchosti ovládání.

Sdílet

SUNNYVALE, Kalifornie – 16. července 2009 — Společnost SonicWALL, Inc. (NASDAQ: SNWL), přední dodavatel infrastruktury pro zabezpečení sítí, oznámila řešení vyspělé ochrany před nevyžádanou poštou SonicWALL Comprehensive Anti-Spam Service (CASS) plně integrované do firewallů SonicWALL Unified Threat Management. Novou službu lze jediným kliknutím snadno aktivovat na bezpečnostních zařízeních SonicWALL TZ, NSA a E-Class NSA Series a okamžitě začít filtrovat SMTP e-mailový provoz a odstraňovat z něj nevyžádané zprávy, hrozby phishingu a zprávy nesoucí viry. Hybridní pojetí této služby zjednodušuje nastavení a zároveň optimalizuje ochranu s tím, že po aktivaci blokuje spam na vstupu do podnikové sítě. Toto řešení rovněž umožňuje správcům IT izolovat v karanténě jednotlivé schránky na nevyžádanou poštu, což je zatím na trhu ojedinělá funkce. Comprehensive Anti-Spam Service se liší od ostatních služeb firewallů tím, že se jedná o skutečnou antispamovou službu podnikové třídy, a ne o jednoduchý blacklist nebo OEM seznam blokovaných adres.

Vzhledem k neustálému nárůstu nevyžádané pošty téměř 94 % globálních e-mailů dnes představuje nežádoucí nebo zlomyslná korespondence jako spam, phishing a infikované zprávy. A spam už nepředstavuje jen protivnou potíž, ale skutečnou bezpečnostní hrozbu. Vpuštění tohoto nebezpečného a nepatřičného provozu do firemní sítě může zcela zabrzdit obchodní komunikaci a produktivitu organizace. Tato hrozba je zvlášť výrazná v prostředích, která mají omezené prostředky na ochranu sítě a používají méně sofistikovaná bezpečnostní řešení, jako jsou malé a střední firmy nebo distribuované podniky. Díky přímé integraci do firewallu dokáže řešení SonicWALL prověřovat všechny pakety všech protokolů – což hostovaná řešení jednoduše nedokážou. Implementace komplexní antispamové služby umožňuje firmám eliminovat nevyžádané zprávy na úrovni brány ještě předtím, než se dostanou do sítě, což šetří přenosové pásmo, optimalizuje efektivitu sítě a zvyšuje produktivitu zaměstnanců.

„SonicWALL Comprehensive Anti-Spam Service umožňuje malým a středním firmám i distribuovaným podnikům bojovat se spamem na úrovni síťové brány – a chránit tak firemní síť,“ řekl Edward Cohen, viceprezident podnikovho oddělení SonicWALL Email Security. „Menší organizace se mohou chránit před globálním šířením e-mailových hrozeb tím, že do svých sítí vpustí jen platné a žádoucí e-maily. Distribuované podniky, které dostávají e-mail na několika místech, mohou implementovat službu Comprehensive Anti-Spam Service na vzdálených firewallech SonicWALL a omezit tak síťový provoz související se spamem. Výsledkem je skutečně důkladný systém obrany proti spamu, phishingu, virům a dalším e-mailovým hrozbám, které jsou čím dál častější, komplikovanější a sofistikovanější.“

„Naše předchozí řešení nezachycovalo veškerý spam, a proto si koncoví uživatelé často stěžovali, proč filtrovací služba nechala některé zprávy projít. Pokaždé jsem musel zkoumat, proč některá zpráva prošla,“ řekl Andy Gee, ředitel IT ve společnosti Royal Food Service. „Comprehensive Anti-Spam Service společnosti SonicWALL se nám výborně hodí, neboť poskytuje přidanou ochranu, aniž bychom se museli starat o nové zařízení, uvolňovat místo v přístrojových skříních nebo řešit otázky spotřeby elektřiny. Nemusím se tím zabývat – dokud funguje firewall, vím, že funguje i antispamová služba. Navíc nemusím neustále řešit stížnosti uživatelů, což mi šetří čas.“

SonicWALL Comprehensive Anti Spam Service také nabízí následující klíčové vlastnosti a zákaznické výhody:

  • Advanced Reputation Management (ARM) na základě pověsti IP adresy odesílatele odmítá nevyžádaný e-mail včetně spamu, phishingu a zavirovaných příloh předtím, než se dostane do sítě. ARM nahrazuje méně efektivní, pomalu reagující a chybující služby blacklistů aktualizovaných v reálném čase.
  • Advanced Content Management (ACM) v prostředí cloudu odstraňuje veškeré zbývající nevyžádané zprávy pomocí vlastních osvědčených metod blokování spamu společnosti SonicWALL. Tyto vyspělé antispamové techniky pracují v cloudu, tudíž nezatěžují firewall a firemní síť.
  • Flexibilní směrování nevyžádaných e-mailů řadí nevyžádané zprávy do kategorií jako spam, pravděpodobný spam, phishing, pravděpodobný phishing, virus a pravděpodobný virus. Poskytuje tak naprostou kontrolu a shodu s podnikovými a regulačními požadavky.
  • Možnost zřízení uživatelské složky na nevyžádanou poštu v Outlooku umožňuje rychle vytvořit spamové složky pro všechny uživatele. Uživatelé pak mohou dostávat souhrnné zprávy o obsahu schránky na nevyžádanou poštu, které si mohou zkontrolovat a podle potřeby zrušit hodnocení některých zpráv jako spamu.
  • SonicWALL GRID Anti-Virus je automaticky aktivován spolu se službou SonicWALL CASS. Zjišťuje viry v SMTP e-mailech a podle nastavení administrátora je směruje (tj. odmítá nebo odstraňuje) na úrovni brány.
  • Integrované seznamy povolených a blokovaných odesílatelů jsou zabudovány v bezpečnostních zařízeních SonicWALL spolu s integrovanými funkcemi reportování a protokolování.

Další informace najdete na adrese: http://www.so­nicwall.com. Nejaktuálnější informace o bezpečnostních hrozbách, které se šíří e-mailem, od služby SonicWALL GRID Network najdete v bulletinu GRIDNews na adrese www.sonicwall­.com/us/11605­.html.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).