Hlavní navigace

SonicWALL doplnil svou řadu vícejádrových, vysoce výkonných zařízení UTM o nové zařízení NSA 240

[Tisková zpráva] Malým a středním podnikům zajistí SonicWALL Network Security Appliance 240 robustní zabezpečení sítě

Sdílet

SUNNYVALE, Kalifornie – 13. listopadu 2008 — Společnost SonicWALL, Inc. (NASDAQ: SNWL), přední dodavatel infrastruktury pro zabezpečení sítí, rozšířila svou řadu vysoce výkonných bezpečnostních zařízení o nový produkt SonicWALL Network Security Appliance (NSA) 240. NSA Series je nová generace řešení jednotné správy hrozeb (UTM), která odpovídá na výzvy spojené se správou aplikací a zvyšováním přenosové kapacity a umožňuje správcům sítí a zabezpečení znovu získat kontrolu nad provozem v síti bez omezení výkonu. SonicWALL NSA 240 urychluje a upřednostňuje síťový provoz, který je klíčový pro podnikání firmy, a zároveň atakuje síťové hrozby, zneužívání síťových prostředků a zabraňuje nespolehlivosti či nedostupnosti internetového připojení.

„NSA 240 je plodem našeho úsilí o vytvoření špičkového řešení jednotné správy hrozeb, které by v jediném, snadno použitelném zařízení s jednoduchou instalací přineslo pobočkovým kancelářím zabezpečení a správu aplikací na podnikové úrovni,“ řekl Patrick Sweeney, viceprezident společnosti SonicWALL pro řešení zabezpečení sítí. „Tento produkt zamíchá trhem. Jsme lídrem v technologii hloubkového kontroly paketů bez nutnosti opakované kompletace (RFDPI), ochrany před narušením, ochrany před viry a spywarem, filtrování obsahu a správy aplikací v jediném, cenově dostupném stolním zařízení s ohromnou propustností.“

Správci sítí a bezpečnosti v současné době čelí čím dál složitějším výzvám, neboť stoupá šířka přenosového pásma, zvyšuje se důraz na spolehlivost síťových služeb a síťovému provozu dominují nové aplikace včetně softwaru poskytovaného jako služba, Webu 2.0, společenských sítí a plynule přenášených médií. Takové modely používání a takové aplikace představují pro pobočkové kanceláře a podnikové sítě značné bezpečnostní problémy a administrátoři si už nemohou dovolit kompromisy mezi zabezpečením a výkonem. Stávající bezpečnostní řešení jsou velice omezena ve výkonnosti prověřování, nedokáží se přizpůsobovat neustálým změnám podoby aplikací a hrozeb a jejich efektivní správa je často složitá. Zákazníci potřebují daleko hlubší prověřování síťového a aplikačního provozu, které by nebylo v rozporu s neustále rostoucími nároky na propustnost současných komunikačních sítí.

NSA 240 přináší revoluci v rámci bezpečnosti pobočkových kanceláří. Spojuje několik technologií v jediném zařízení, které zásadně zvyšuje zabezpečení a produktivitu sítí a odstraňuje kompromisy mezi zabezpečením a výkonem. Chrání sítě před širokým spektrem síťových a obsahových útoků, poskytuje detailní prověřování a kontrolu pro nejrůznější síťové aplikace a zároveň zvyšuje celkový výkon sítí.

Srdcem zařízení NSA 240 je modul hloubkové kontroly paketů bez nutnosti opakované kompletace (Reassembly-free Deep Packet Inspection™, RFDPI), který používá objektově založené mechanismy kontroly nad identitami a přístupem uživatelů, identitami a přístupem aplikací, úniky dat a optimalizací sítě. Navíc poskytuje detailní funkce reportování, auditu a dohledávání incidentů. RFDPI spojuje několik bezpečnostních filtrů do logického řešení bez vynucování umělých vazeb mezi zabezpečením a produktivitou. Umožňuje oddělením IT vytvořit opakovaně použitelné a přizpůsobitelné řízení zásad. Dvoujádrový model NSA 240 staví na osvědčeném 16 jádrovém zařízení NSA 7500, které bylo uvedeno v roce 2007. Kromě vynikající kontroly a výkonu zvyšuje NSA 240 spolehlivost sítí prostřednictvím integrace doplňkové 3G nebo modemové karty, která zajistí síťové připojení, když dojde k přerušení spojení pevnou linkou.

„Složitost a množství internetových hrozeb neustále rychlým tempem stoupá,“ řekl Trevor Henke, manažer spravovaných služeb, High Touch, Inc. „Kombinace toho, že uživatelé tráví online více času než kdy v minulosti, a širšího využívání mediálních aplikací vede k tomu, že jsou podnikové sítě neustále vystaveny novým bezpečnostním slabinám. Celkový výkon a propustnost řešení SonicWALL NSA 240 na nás udělal skvělý dojem, a proto jsem přesvědčen, že v něm naši zákazníci mezi malými a středními podniky najdou obrovskou hodnotu.“

NSA 240 využívá oceňovaný systém správy SonicWALL Global Management System (GMS), který poskytuje správcům nástroje pro snadnou konfiguraci, vynucování a správu globálních zásad zabezpečení, VPN a síťových služeb z centrálního umístění.

NSA 240 stojí 1 195 dolarů a NSA 240 Total Secure stojí 1 770 dolarů.

Další informace najdete na adrese: http://www.so­nicwall.com/us/pro­ducts/NSA240.html