Hlavní navigace

Souboj o mistra světa v těžké váze federace WBO živě na Galaxii sport

[Tisková zpráva] Legendární boxer Evander Holyfield má šanci stát se týden před svými pětačtyřicátými narozeninami popáté profesionálním mistrem světa v těžké váze federace WBO, což se nikomu předtím nikdy nepovedlo. Slavný Američan se 13. října utká v Moskvě s domácím šampiónem Sultanem Ibragimovem.

Sdílet

V Hradci Králové 11 října 2007 – Je to již deset let, kdy se americký boxer postavil do ringu proti další legendě tohoto sportu Miku Tysonovi, v němž mu „Železný Mike“ ukousl kus ucha. Poté kariéru Evandera Holyfielda zastavilo těžké zranění a boxerská federace mu pozastavila činnost do doby, než doktoři stanoví, že je plně zdráv. Nyní o sobě tvrdí, že je ve vynikající fyzické kondici a těší se na další zápas.

Datum souboje Holyfield vs. Ibragimov byl stanoven na 13. října. Domácí hvězda Rus Sultan Ibragimov se měl původně utkat s uzbeckým šampiónem Ruslanem Čagajevem, který však souboj odřekl kvůli potížím se žaludkem. Stříbrný olympijský medailista ze Sydney a současný držitel titulu Sultan Ibragimov neodešel z ringu ani jednou poražen a to pro Evandera Holyfielda představuje obrovskou motivaci a cestu, jak se stát jednoznačným světovým šampiónem federace WBO v těžké váze.

Nejen hlavní duel večera, ale i další zajímavá utkání přineseme živě v téměř pětihodinovém programu v sobotu 13. října. Program bude zahájen v 17:00 hodin našeho času těmito třemi duely: Ali Ismailov vs. Pavel Ocheretiany, Vadim Tokarev vs. Marlon Hayes, David Kostecki vs. Bernard Donfack. Dále budeme pokračovat v 19:00 hodin utkáním Mohamed Azzaoui vs. Henry Saenz. O volný titul mistra světa asociace IBF supermuší váhy se ve 20:00 hodin utkají Dimitri Kirilov a Jose Navarro.

Vyvrcholením večera bude souboj již zmiňovaných borců Evandera Holyfielda a Sultana Ibragimova. Celý svět očekává, jak dopadne generační zápas obou aktérů a vy můžete být s Galaxií sport od 21:00 hodin u toho!

V roli spolukomentátora se představí mezinárodní mistr ČR Lukáš Konečný. Sledujte Galaxii sport!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).