Hlavní navigace

Souboj seriálů na ČT1: Vy rozhodnete o detektivce!

[Tisková zpráva] Třetí semifinálový duel Souboje seriálů proběhne v sobotu 26. 11. na ČT1 a ČT HD ve 20:00 hodin. V žánru detektivní seriál se o přízeň diváků utkají Mazáci a Cirkus Bukowsky. Detektivku, která televizní publikum zaujala a postupuje do Velkého finále, prozradí Tereza Kostková v přímém přenosu Souboje seriálů… rozhodnutí ve 21:25 hodin.

Sdílet

Česká televize přepisuje dějiny a poprvé vkládá výběr nového seriálu do rukou televizních diváků. Máte raději rodinnou podívanou, sitcom a nebo je vám bližší detektivka? Vybírat budete vy, diváci. Po duelu rodinných seriálů a sitcomů se ve třetím semifinálovém galavečeru 26. listopadu na ČT1 a ČT HD ve 20:00 utkají pilotní díly detektivních seriálů Mazáci a Cirkus Bukowsky. Září v nich Miroslav Donutil, Oldřich Navrátil, Marián Labuda, Petra Špalková (Mazáci), Pavel Řezníček, Martin Pechlát,Bohumil Klepl, Nela Boudová (Cirkus Bukowsky) a další herecké hvězdy. Za svůj seriál budou bojovat režiséři, herci, producenti… a to pod dohledem odborně zábavné poroty – H. Pawlowské, F. R. Čecha a I. Šmoldase. Kterou detektivku vybrali diváci do Velkého finále, odtajní moderátorka Tereza Kostková v přímém přenosu Souboje seriálů… rozhodnutí na Jedničce a ČT HD ve 21:25 hodin.

Mazáci
Humoru nadšených detektivů neodolá žádný zločinec. Režie: Milan Šteindler. Scénář: Roman Kopřivík a Richard Medek. Hrají: Miroslav Donutil, Oldřich Navrátil, Marián Labuda, Petra Špalková, Jan Budař a další. V ospalém městečku Klášterec žije neobvyklá trojice mužů. Všichni už mají věk na to, aby nemuseli někomu něco dokazovat. Jsou to chlapíci, kteří dokážou leccos vyřešit hned a bez zbytečných řečí. Umějí si udržet nadhled i tehdy, kdy ho ostatní ztrácejí. Z dlouhé chvíle a vlastně i tak trochu shodou náhod se pouštějí do detektivní práce. A protože se v Klášterci většinou nic neděje, vidí často záhadu i tam, kde by ji nikdo jiný nehledal. Jejich pátrání provázejí humorné situace a řada zvratů, nakonec ale vždycky stejně všechno dopadne tak, jak si to plánovali…

Cirkus Bukowsky
Ponurá detektivka o jednom nečekaném dědictví, které spustí lavinu záhad. Režie a scénář: Jan Pachl. Hrají: Pavel Řezníček, Martin Pechlát, Bohumil Klepl, Nela Boudová, Vanda Hybnerová a další. Když psycholog a pedagog Nestor Bukowsky přijde o práci a střechu nad hlavou, opouští Prahu a vydává se vstříc novému životu v právě zděděné maringotce. Učí se žít mezi cirkusáky, prožívá platonický románek s akrobatkou Silvií, odolává tlakům principála a neustále kličkuje před zaujatým kriminalistou Kunešem. A co tomu všemu předcházelo? Nevinně vypadající sebevražda mladé studentky a Nestorovy milenky v jedné osobě. Nestor se stává podezřelým číslo jedna a na vlastní pěst se pouští do pátrání. Jenže přicházejí další vraždy…

Souboj seriálů
Výjimečný a původní projekt České televize Souboj seriálů probíhá od 5. listopadu každou sobotu a vyvrcholí Velkým finále 3. prosince 2011. Tereza Kostková provádí diváky Jedničky zábavnými i napínavými galavečery (Souboj seriálů… vy rozhodnete! od 20:00 hod.) a přímými přenosy z vyhlášení postupujících do Velkého finále (Souboj seriálů… rozhodnutí od 12. 11. ve 21:25 hod.). Členy odborně zábavné poroty jsou Halina Pawlowská, František Ringo Čech a Ivo Šmoldas. Autorem námětu je Jan Potměšil, režisérem večerů Michael Čech.

Repríza jednotlivých dílů Souboje seriálů… vy rozhodnete! a Souboje seriálů… rozhodnutí na ČT1 vždy v pondělí dopoledne: www.ceskatele­vize.cz/program Na internetových stránkách Souboje seriálů www.vyrozhodnete.cz najdou diváci kromě informací týkajících se pořadu a soutěžních seriálů také rozhovory s osobnostmi, fotogalerii z natáčení, bonusová videa nebo zábavnou hru Poznej znělku! Od zahájení Souboje seriálů bude spuštěna soutěž o vstupy na Velké finále, které odvysílá v přímém přenosu Jednička 3. 12. 2011. Kromě toho mohou soutěžící vyhrát i tričko s logem pořadu.

Na facebookové stránce pořadu www.facebook.com/vy­rozhodnete je připravena soutěž o účinkování ve vítězném seriálu a o účast na jeho natáčení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).