Hlavní navigace

Souboj seriálů začíná! – Vy rozhodnete!

[Tisková zpráva] Poprvé v historii mají diváci možnost zvolit si svůj seriál. Úvodní večer seriálového klání přinese reportáže z natáčení, představí soupeřící týmy, populární herce, slavné seriálové písně a sestřihy z kultovních seriálů. Souboj seriálů poprvé 5. 11. na ČT1 ve 20:00 hodin.

Sdílet

Výběr filmů a seriálů byl vždy v rukou týmů televizních odborníků. Česká televize se rozhodla přepsat dějiny a poprvé dává výběr do rukou televizních diváků. Máte raději komedii, rodinnou podívanou, nebo je vám bližší sitcom? Vybírat budete vy diváci.

Výjimečný a původní projekt České televize Souboj seriálů proběhne od 5. listopadu 2011 každou sobotu avyvrcholí Velkým finále 3. prosince 2011. Tereza Kostková provede diváky Jedničky zábavnými i napínavými galavečery (Souboj seriálů… vy rozhodnete! od 20:00 hodin) a přímými přenosy z vyhlášení postupujících do Velkého finále (Souboj seriálů… rozhodnutí od 12. 11. ve 21:25 hodin). Členy odborně zábavné poroty jsou Halina Pawlowská, František Ringo Čech a Ivo Šmoldas. Autorem námětu je Jan Potměšil, režisérem večerů Michael Čech.

Po úvodní show Souboje seriálů následují tři semifinálová kola. O přízeň diváků se v nich utkají pilotní díly vždy dvou seriálů stejného žánru. Z každého semifinálového večera vzejde jeden finalista, který postoupí do Velkého finále. V něm diváci rozhodnou o absolutním vítězi Souboje seriálů – tedy o seriálu, jehož třináct dílů bude v následujícím roce Česká televize natáčet. Kromě pilotních dílů seriálů se budou o své šance ucházet i představitelé hlavních rolí a nejdůležitější členové štábů jednotlivých „pilotů“. Každý z nich dostane možnost přesvědčit diváky, proč právě jejich seriál je ten nejlepší. „Na jednom prostoru kumuluje obrovské množství hereckých hvězd, střetnou se kreativní týmy, a to jak po scenáristické, tak režijní rovině. Jedná se o souboj žánrů, příběhů a kreativity. Což je dle mého fantastické a patří to na obrazovky České televize,“ říká o svém projektu autor Jan Potměšil.

Seriálové klání bude pozorně sledovat odborně zábavná porota a publikum. To zajistí seriózní divácký průzkum, ze kterého vzejdou přesné informace, koho pilotní díly oslovují dle věku, vzdělání, bydliště, jaké postavy je nejvíce zaujaly atd. Porota i publikum mohou divákům u obrazovek napovědět, ale bude pouze na nich, který pilotní seriál pošlou do Velkého finále.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).