Hlavní navigace

Souboj v těžké váze: Za tři měsíce přibral 35 kilo, popraskalo mu břicho do krve!

[Tisková zpráva] Každý z oblíbených moderátorů a účastníků hubnutí před kamerou je nyní na opačné straně pomyslné sítě, Kateřina Cajthamlová i Petr Havlíček koučují „své“ týmy, dvojice účastníků Souboje v těžké váze. Ale v boji s obezitou jsou oba na straně zdraví – a to se hodí i všem čtyřem účastníkům. Karel a Věrka Zborníkovi jsou manželé, jejich soupeři – Karel Dvořák a jeho žena Rosemarie – rovněž. Oba páry jsou v popisu svých stravovacích návyků skoro k nerozeznání a všichni čtyři jsou absolutními vlastenci – vyznávají typicky česká těžká jídla. Sledujte druhý Souboj v těžké váze na obrazovkách Televize Prima v pondělí 4. května ve 20.00 hodin!

Sdílet

Dvořákovi mají pět dětí a Karel (42) po nich ze šetrnosti už léta dojídá. To ale není jediný zdroj jeho nadváhy – tloustnout začal už po svatbě, Rosemarie je kuchařka světových parametrů! A to se ukázalo už tři měsíce po svatbě ze 60 na 95(!) kg. Jeho tělo to ale neuneslo, břicho mu popraskalo do krve. Aby se zahojilo, mazal rány svým oblíbeným sádlem. Ostatně bez sádla si Karel svůj život nedokáže vůbec představit. To bude také jeden z úkolů pro Petra Havlíčka – podaří se Karlovi vysvětlit, že sádlo nezabírá a že existují i mnohem lepší a zdravější alternativy?

Přesto je Karel i dnes fyzicky ve formě – mají farmu, a tam je namáhavé práce pořád víc než dost. Jen sport není právě jeho hobby, ale 12 cm v pase a 8 kg z tukových zásob nezmizí jen zbožným přáním a dietou! To Rosemarie (41) to má lehčí – „jen“ 4 kg tuku a snížit diastolický tlak pod 110! Ani tady však určitě nebude stačit samotná dieta, i když leccos vyřeší. Jak se budou oba manželé loučit s oblíbenými kozími sýry z vlastní produkce, nakládanými do oleje, s uzeninami, bůčkem nebo bílým chlebem? Karla navíc bolí klouby, otékají mu nohy a má další potíže plynoucí z nadváhy – „A to je v mém věku moc brzy,“ míní mistr v chemičce, kterého zná v jeho okolí snad každý.

Karel Zborník (54) dostal od doktorky Kateřiny za úkol znormalizovat tlak a zmenšit o 20 cm obvod pasu! Věra (53), která je sice v invalidním důchodu kvůli kyčlím, ale se svým vysokým tlakem ani bolavými zády se nechce smířit, musí znormalizovat cholesterol, odbourat 5 kg tuku a v pase ubrat 10 cm… Karel sice v mládí sportoval, ale teď k jeho nejoblíbenějším činnostem patří ležet ve vaně, dívat se na televizi a přitom jíst – takhle by ty podmínky určitě nesplnil! Věrka zase bez sladkostí nedá ani ránu – kromě bůčků, omáček a uzenin, které milují oba, ujíždí na čokoládě! Jenže pro oba platí, že bez pohybu se podmínky Souboje zvládnout nedají, dokáží se však natolik změnit? Přinejmenším jejich okolí jim palce drží a přátelé dokonce ze solidarity prý budou hubnout s nimi! Karel je zednický mistr a moc by si přál zase lehce seskakovat ze zídky jako kdysi…

Nechuť ke sportování snad všichni zvládnou, mají na to ostatně tři měsíce a k dispozici poradenství těch nejlepších odborníků. A navíc motivaci – Dvořákovi by moc chtěli vyhrát, ale Zborníkovi jsou rovněž soutěživí. Kterým z nich se podaří zvítězit? Určitě to bude drama!

A právě proto si nenechte ujít Souboj v těžké váze dvou soutěživých manželských párů o to, která dvojice lépe splní náročné úkoly – nejen o „obyčejné“ nadváze, ale o novém životě. Tak nezapomeňte – v pondělí 4. května ve 20.00 na Primě!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).