Hlavní navigace

Souboje vojevůdců zajímají diváky ČT

[Tisková zpráva] S pozoruhodnou přízní diváků se setkaly první tři části Souboje vojevůdců, amerického dokumentárního cyklu, který Česká televize nabízí na svém druhém programu v pondělí večer. V průměru se jim podařilo získat přes půl miliónu diváků od čtyř let výše (přesně 504 tisíce, tzn. 5,2 % při podílu na publiku 11 %) - a zájem díl od dílu stoupá. Zatímco první díl sledovalo 5,3 % dospělých při podílu na publiku 11 %, třetí díl si nenechalo ujít už 6,9 % dospělých při podílu na publiku 14 %. Sílící zájem vykazují i dětští diváci: první část seriálu sledovalo 1,6 % 4 - 14letých při 8procentním podílu na publiku a třetí díl zaujal 1,9 % chlapců a děvčat při 9procentním podílu na publiku.

Sdílet

Vzhledem k tématu seriálu Souboj vojevůdců nepřekvapuje, že zřetelnou většinu v publiku zaujímají muži (průměr sledovanosti 8,5 % při podílu na publiku 18 %) – je jich zhruba 2,7krát víc než žen (průměr sledovanosti 3,1 % při podílu na publiku 6 %).

Z diváků v pondělí večer u televizorů se podle věku dokumentární cyklus těší největší pozornosti mezi 35 – 44letými (průměr podílu na publiku 14 % při sledovanosti 6,4 %). Zájem o dokumentární seriál jednoznačně roste s vyšším vzděláním. Maximální odezva charakterizuje diváky s vysokoškolským diplomem (průměr sledovanosti 10,8 % při podílu na publiku 23 %).

Další části třináctidílného amerického dokumentárního seriálu mohou diváci sledovat po skončení zimní Olympiády od 27. února až do 1. května každé pondělí od 20 hodin na ČT2.