Hlavní navigace

Soukromá dramata: Když jde o život

[Tisková zpráva] Opravdové příběhy ze života, otevřené zpovědi

Sdílet

Nový původní publicistický cyklus Televize PRIMA Soukromá dramata představí každý týden tři mimořádné osudy lidí na jedno společné téma, jež zasáhlo do jejich životů a ovlivnilo je zásadním způsobem. Soukromá dramata budou vyprávět příběhy obyčejných lidí, nevynechají ale ani osudové okamžiky známých osobností. Hrdiny příběhů sleduje televizní štáb v zajímavých situacích a na klíčových místech jejich vyprávění. V roli průvodců pořadu se budou střídat Janek Kroupa, známý reportér a investigativní novinář, a herečka Bára Munzarová.

Hrdinové prvního dílu Soukromých dramat, jejichž osudy představí Bára Munzarová, nasadili vlastní život za život někoho druhého. Jejich příběhy se někomu mohou zdát neuvěřitelné, někdo si možná řekne, že zažil podobné drama. A jiný bude doufat, že ho nic takového nikdy nepotká. První díl Soukromých dramat diváci uvidí už v pátek 3. září ve 21.10. na Primě.

Dagmar Tauchenová je známá jako žena, která se zbraní v ruce osvobodila svého manžela Pavla z rukou vězeňské eskorty, když byl převážený z plzeňské nemocnice. Policie uprchlé manžele později vypátrala, Pavel, aby se vyhnul dalšímu zatčení, se v autě zastřelil. Dagmar se o to pokusila také, ale její pistole selhala, proto se vystavila střelám policistů. S těžkým zraněním byla hospitalizovaná v nemocnici. Za svůj čin od soudu dostala dvouletý trest odnětí svobody s podmínkou na tři roky. Dagmar říká, že Pavel byl její životní láska. Než mohli být spolu, museli mnohé překonat. Byla ochotná pro něj udělat cokoliv, a taky to udělala. Stálo jí to ale za to?

I rodina Moulisových řešila otázku života a smrti. V ohrožení života byl syn Tomáš, kterému selhávaly ledviny. Potřeboval dárce, jehož ledvinu by mu lékaři transplantovali. Tomášova matka byla ochotna ledvinu synovi darovat, ale bohužel její nevyhovovala. Sestra Karolína se spojila s otcem, který už v té době s rodinou nežil. Ten ale na vyšetření odmítl jít a s rodinou přerušil už i tak minimální kontakt. Karolína proto neváhala a dárkyní orgánu pro Tomáše se nakonec stala ona. Jak se na celou situaci dívá matka obou sourozenců? A co na ni říká Karolínin syn Lukáš?

Marek Žďánský miloval zvířata odjakživa. Proto jeho rozhodnutí pracovat v pražské ZOO asi nikoho nepřekvapilo. Myslel si, že se bude starat o tlustokožce, ale byl přidělený k opicím. A ty se staly jeho osudem. Marek říká, že jsou jeho druhá rodina. Manželka se nad tím jen usmívá. Podle ní jsou u Marka na prvním místě syn Tomáš, na druhém opice a ona sama teprve na třetím. I Marek se dostal do situace, kdy musel nasadit svůj život, byť to bylo pro lidoopy. A udělal to víckrát. Přesto po patnácti letech ze zoologické zahrady odešel. Proč to udělal? A vrátí se tam někdy ještě?

Hrdinou Soukromých dramat se může stát se svým výjimečným, silným příběhem každý. Sledovat budeme vyprávění lidí bez ohledu na rozdíly v jejich sociálním postavení, rase, náboženském vyznání, pohlaví, sexuální orientaci, příslušnosti k politickým, názorovým, zájmovým nebo profesním skupinám.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).