Hlavní navigace

Soukromá dramata nově také s Josefem Klímou

[Tisková zpráva] Televize Prima začala v září vysílat nový původní publicistický cyklus Soukromá dramata. Publicistický pořad, ve kterém reportéři pátrají po nepravostech, zločinech i dramatech, které jsou všude kolem nás, jen na ně ještě nikdo neukázal. Soukromými dramaty provází Janek Kroupa a na vlastní oči diváci znovu uvidí Josefa Klímu.

Sdílet

Josef Klíma (nar. 1951) je dnes již legendární novinář, který mimo jiné pracoval jako šéfreportér časopisu Reflex. Diváci ho znají z televizního pořadu TV Nova Na vlastní oči, kde byl podepsaný jako autor pod celou řadou reportáží s rozličnou tematikou. Josef Klíma je držitelem novinářské Ceny Ferdinanda Peroutky (r. 2005). Kromě novinářské práce se Josef Klíma věnuje rovněž spisovatelské činnosti a scenáristice. Je autorem scénářů k filmům Nahota na prodej, Rána z milosti, Vlna a k seriálu Duch český. Dnes Josef Klíma přebírá v Letohradě ocenění od Klubu autorů literatury faktu – Cenu Egona Ervína Kische, a to za knihu Vlastníma očima. „Mé rozhodnutí přijmout nabídku ze strany Televize Prima ovlivnily hlavně dva faktory. Prvním byla osoba Janka Kroupy, kterého já beru tak trochu jako svého žáka. Janka si zároveň vážím i jako dlouholetého kolegy, o kterém si myslím, že je náš současný nejlepší investigativní novinář. A druhým faktorem byl jednoznačně ten fakt, že Soukromá dramata na obrazovky patří. Po skončení nováckých Vlastních očí zde nastalo v této sféře jakési vakuum, tedy absence pořadu, který informuje o nejrůznějších špinavostech a křivdách, které se bohužel dnes a denně kolem nás dějí,“ říká Josef Klíma o své nové spolupráci s Televizí Prima.

Poprvé se divákům Televize Prima představí již tento čtvrtek 23. 9. ve 20.50. Společně s Jankem Kroupou tentokrát odhalili úplatného místostarostu; dívejte se, není to zrovna ten váš? Reportéři se vrátí k hrůzostrašnému příběhu únosu, starému přes deset let – jeho oběť a dnes už známá spisovatelka odhalí podrobnosti a strasti svého života po únosu. Chybět nebudou ani záhady – budeme hledat tajemný hrob, ztracený před mnoha staletími.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).