Hlavní navigace

Soutěž Diplomová práce roku je nyní v rukou hodnotící komise

[Tisková zpráva] 10. 7. 2009 vypršel termín pro doručení soutěžních prácí. Odborné porotě tak nastává náročné období posuzování studentských prací.

Sdílet

Termín pro doručení práce vypršel 10. 7. 2009. Práce finalistů bude nyní posuzovat hodnotící komise, ve které zasednou přední osobnosti z oblasti IT, vysokého školství a zástupci vyhlašovatelů i odborných garantů. Finálové kolo soutěže a slavnostní vyhlášení proběhne 17. 9. 2009 na půdě University Hradec Králové. Při vyhlašovacím ceremoniálu se studenti setkají s významnými osobnostmi, garanty vysokých škol a s odbornými garanty ze sdružení SPIS a CACIO.

Soutěžní kategorie letošního ročníku jsou:

  1. Cloud computing, virtualizace, integrovaná prostředí a nástroje pro vývojáře, mobilní aplikace, operační systémy, matematické úlohy a algoritmy. Partnerem soutěžní kategorie je společnost Sun Microsystems Czech.
  2. IT technologie v energetice a veřejné správě (metodiky hodnocení, aplikace, průzkumy a rozbory, zkušenosti, předpovědi a modely). Partnerem soutěžní kategorie je společnost HEWLETT-PACKARD.
  3. Informační systémy ve zdravotnictví. Partnerem soutěžní kategorie je společnost T-Systems Czech Republic a.s.
  4. Databázové stroje a aplikace, informační bezpečnost a standardy řízení vývoje systémů. Partnerem soutěžní kategorie je společnost T-SOFT spol. s r.o.
  5. Podnikové informační systémy, ostatní IT práce. Partnerem soutěžní kategorie je společnost ABRA Software a.s.

Projekt Diplomová práce roku má za cíl podporu vysokého školství a zvýšení prestiže oboru informačních technologií v ČR a SR. Mediálními partnery jsou Computerworld, IT Systems, podnikatelský týdeník PROFIT.