Hlavní navigace

Soutěž Mladý web Vysočiny startuje po druhé

[Tisková zpráva] Druhý ročník soutěže Mladý web Vysočiny, určené pro mladé tvůrce internetových stránek z Vysočiny, byl vyhlášen15. ledna a uzávěrka je 29. února 2008. Soutěž Mladý web Vysočiny, kterou pořádají obecně prospěšná společnost Centrum Vysočina, o. p. s., Havlíčkův Brod, a Michal Kandr, mladý internetový specialista, odstartovala poprvé v únoru 2007 v Havlíčkově Brodě.

Sdílet

„Je to soutěž o nejlepší www stránky určená žákům základních a středních škol v kraji Vysočina. Účelem je podpoření a zviditelnění šikovných mladých tvůrců. Jejím cílem je podpořit mladé webdesignéry a programátory v jejich úsilí a ukázat jejich vrstevníkům, že s počítačem lze dělat zajímavější a smysluplnější věci, než je hraní her,“ vysvětlil duchovní otec soutěže, Michal Kandr.

Účastníci soutěže musí navštěvovat základní nebo střední školu sídlící v kraji Vysočina. Do soutěže se mohou přihlásit jak jednotlivci, tak týmy. Všichni členové týmu však musí být žáky základní či střední školy v kraji Vysočina (do týmu se nepočítají externí spolupracovníci – např. redaktoři). Jeden účastník se může do soutěže přihlásit nejvýše se třemi stránkami. Stránky přihlášené do loňského ročníku soutěže mohou být přihlášeny znovu pouze pokud byly výrazně změněny, tzn. došlo-li ke kompletní změně designu a HTML kódu (obsah může být stejný).

Přihlášené stránky nesmí být vytvořeny žádnou internetovou službou či blogovacím systémem, který celý web vygeneruje sám. Mohou však být postaveny na volně dostupném redakčním systému.

Účastníci nesmí žádným způsobem ovlivňovat porotce ani jinak zasahovat do průběhu soutěže. Účastníci souhlasí se zveřejněním svého jména a příjmení, věku, školy a adresy přihlášeného webu.

Hodnocení bude probíhat ve dvou kategoriích, jednak mezi žáky základních škol a nižších stupňů víceletých gymnázií, druhak mezi studenty středních škol a vyšších stupňů víceletých gymnázií. „Hodnocení bude zajišťovat odborná porota složená z předních českých odborníků na tvorbu internetových stránek. Hodnotit se bude především obsah, použitelnost, přístupnost, originalita nápadu, grafické zpracování, kód, funkce atp.“ doplňuje autor soutěže.

Složení poroty je následující: Miloslav Lešetický alias Plaváček, Vít Dlouhý, Jiří Tvrdek, Jan Řezáč alias Filosof, František Bobek (webmaster Kraje Vysočina) a Michal Kandr.

Na účastníky čekají zajímavé ceny od partnerů soutěže, jimiž jsou Kraj Vysočina, který věnuje ceny pro nejlepší tři projekty kategorie středních škol a druhé a třetí místo v kategorii škol základních, a společnost Webhouse, s. r. o., která ocení vítěze kategorie základních škol. Soutěže probíhá paralelně se soutěží Zlatý erb o nejlepší webové stránky obcí a měst v kraji Vysočina. Významným partnerem soutěže je také Krajská knihovna Vysočiny v Havlíčkově Brodě.

Mediálními partnery jsou internetový deník Vysočina-news.cz, televize HBin Havlíčkův Brod, Český rozhlas Region, Deník a Jihlavské listy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).