Hlavní navigace

Soutěž o nejlepší Windows Azure aplikace zná první vítěze

[Tisková zpráva] Rozhovor s Janem Vilímkem, zástupcem společnosti GETMORE, která vyhrála první kolo soutěže o nejlepší Windows Azure aplikaci.

Sdílet

1.        Můžete nám krátce představit svou vítěznou aplikaci?

GETMORE systém je webová aplikace psaná v čistém ASP.NET (jazyk C#) využívající databázi SQL Server. Jde o aplikaci určenou pro ucelené řízení obchodní sítě a implementace, která vyhrála soutěž, je konkrétně určena pro potřeby makléřských a MLM sítí.

2.        Proč právě Windows Azure?

Z našeho pohledu jde o fascinující, novou platformu, na kterou postupně převádíme většinu našich projektů i zákazníků. V zásadě lze říci, že má-li zákazník 20 a více uživatelský účtů, vyplatí se začít uvažovat o nasazení Windows Azure. Řešení pak pro zákazníka přináší snadnou škálovatelnost, vysoké úspory provozních nákladů vzhledem k On-Premise řešení a vysokou dostupnost a spolehlivost řešení. Z pohledu partnera pak snadnou údržbu celého řešení, snadnou rozšiřitelnost „azure compatible“ na další moduly a nové možnosti, jak řešit konkrétní potřeby zákazníka (např. využití Azure Storage apod).

3.        Pro koho je aplikace určená?

Aplikace je určena primárně pro obchodní organizace, které potřebují řídit své obchodní týmy a výkonnost svých obchodníků či poboček a prodejních míst. Využití najdou ale i oddělení jako HR, organizace či útvary, které v jakékoliv podobě potřebují řešit a řídit požadavky (projekty) vůči interním a/nebo externím zákazníkům, backOffice obchodních organizací pro potřeby výpočtu provizí a (nejen) složitých systémů odměňování.

Výhodou je, že systém Getmore může využít velká organizace působící ve více časových pásmech, jako např. banka v Rusku, stejně tak jako organizace ze segmentu SME. Naši klienti se rekrutují z řad bank, pojišťoven a dalších finančních institucí stejně jako distribuce pro retailového nebo korporátního zákazníka.

4.        Je možné si aplikaci někde stáhnout?

Pro menší klienty preferujeme volbu provozu formou SaaS (ať již na Windows Azure nebo na našich serverech). Což znamená, že v případě zájmu má klient možnost prakticky ihned aplikaci vyzkoušet. Navíc poskytujeme měsíc (případně po domluvě více) zkoušku zdarma. Je-li zájem o přístup do demo verze, případně o nezávaznou zkoušku zdarma, má zájemce možnost se registrovat zde.

5.        Jaké formy provozu a financování nabízíte?

Z důvodů uvedených výše preferujeme (stejně jako naši zákazníci) jednoznačně Microsoft Windows Azure, ale systém můžeme poskytnout i formou SaaS na vlastních serverech, stejně tak si náš software může nainstalovat zákazník ve svém datovém centru. Poskytujeme však i všechny další běžné formy jako je prodej či pronájem licence s následným Maintenance nebo ročními aktualizacemi.

8.        V čem byla vaše aplikace lepší než ty ostatní?

Upřímně neznáme konkurenční aplikace, tak můžeme pouze hádat nebo vyzdvihnout naše silné stránky :) Getmore systém má nepochybně široký záběr funkcionality a zároveň přehledné a přívětivé GUI. I když má mnoho modulů, zákazníci mohou (a většinou také i využijí) právě jen ty, které jim přinesou největší přínos. Tak tomu bylo i u aplikace, která vyhrála. Jednoduché, přívětivé prostředí a zcela jasně určený účel, a tím i přínos celého řešení. Implementace nad Azure možná není složitá, využívá „pouze“ Windows Azure, SQL Azure a Azure Storage (blobs). To je dáno tím, že je původně vyvíjena pro řešení „on premise“. Možná právě proto byla také zvolena, jako demonstrace možností „konverze“ stávajících aplikací pro Azure.

9.        Jaké máte s aplikací další plány?

Při přizpůsobování jádra aplikace pro Azure jsme získali mnoho zkušeností. Převod dalších modulů tak nemá žádných faktických překážek (kromě času). Rozhodně tedy budeme pokračovat v postupném převodu dalších modulů pod Azure. Aktuálně připravujeme nasazení na Azure pro několik našich dalších zákazníků, do první poloviny roku 2011 plánujeme mít dalších cca 5 subskripcí v produkčním režimu, z nichž většina má fakticky stovky aktivních uživatelů.

Dále plánujeme vývoj multitenantní verze aplikace, aby bylo možné v rámci jedné subskripce (resp. jedné Azure služby) zprovoznit systém pro více zákazníků. Tento krok věříme odbourá podmínku „minimálního počtu“ uživatelů, která nám nyní svazuje ruce a nemůžeme tak našim nejmenším zákazníkům nabídnout naši aplikaci nad Azure.

Díky Microsoft Azure Cloud platformě můžeme být v blízké době alternativa k takovým velikánům, jako je například Salesforce a podobní. Soustředíme se na střední Evropu a východ, Rusko je nyní destinací, kde iniciujeme řadu projektů.

10.      Jak jste se o soutěži dozvěděli a proč se do ní přihlásili?

Se společností Microsoft spolupracujeme úzce již několik let, odebíráme nejrůznější newslettery a sledujeme blogy českého  technetu, MSDN, connectu. Takže teď je již těžké říct, kde a kdy byla ta úplně první informace. Jisté je, že i kdybychom ji přehlédli, krátce po začátku soutěže nás kontaktoval náš Microsoft Account Manager, Jiří Pekárek, kterému bychom tímto chtěli poděkovat za výbornou spolupráci a podporu, kterou nám v rámci partnerského programu společnosti Microsoft poskytuje. Přihlásit se do soutěže byl pak samozřejmý krok.

11.      Můžete ještě v krátkosti představit společnost GETMORE?

Getmore existuje od roku 1999, působíme zejména v ČR, SR a Rusku. Mezi naše nejznámější klienty patří skupiny jako PPF (Home Credit, Česká Republika, Slovensko), KBC (ČSOB pojišťovna, Česká Republika) a Intesa Sanpaolo (Všeobecná Úverová Banka, Slovenská Republika).

Vývojářská soutěž pro Windows Azure stále běží. Každý měsíc porota vybírá vítěze + každá kompatibilní aplikace získává logo “Powered by Windows Azure“.

Získejte 25 000 Kč na marketing, hrazenou cestu a pobyt na Worldwide Partner Conference v Los Angeles, zviditelnění a jako třešničku Kinect spolu s konzolí Xbox 360. Stačí registrovat svoji Azure aplikaci na Platform Ready portále a úspěšně projít online testem kompatibility.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).