Hlavní navigace

Španělští voliči se mohou ptát volebních kandidátů přes YouTube

[Tisková zpráva] RTVE a YouTube vytvořili společný kanál pro letošní volby. Občané budou moci nahrát své dotazy ve formě videa na zvláštní kanál RTVE na YouTube. Kandidáti na vybrané otázky odpoví živě ve vysílání španělské veřejnoprávní televize TVE. Kandidáti budou moci s uživateli komunikovat prostřednictvím platformy RTVE YouTube Elecciones ’08.

Sdílet

Radiotelevisión Española a YouTube se odhodlaly k neobvyklému kroku. Společnosti vyzvaly občany Španělska, aby kladly dotazy politikům kandidujícím v letošních všeobecných volbách Společně zřídily kanál RTVE YouTube Elecciones (www.youtube.es/e­lecciones08), na který mohou uživatelé posílat své video dotazy. Výběr z těchto otázek pak bude předložen volebním kandidátům v několika živých pořadech vysílaných na TVE.

Video dotazy lze posílat do 14. února pak bude probíhat hlasování o nejzajímavější dotazy. Na závěr rozhodne tým RTVE a vybrané otázky budou zařazené do pravidelných předvolebních diskuzních pořadů.

Vedle toho budou mít španělští občané možnost komunikovat s řadou politických stran přímo přes YouTube. Strany v rámci kampaně umístí na YouTube různá videa s cílem nastartovat a podpořit dialog občanů s politiky.

„Chceme navázat na úspěch projektu „Tengo una pregunta para usted“, jsme rádi, že se podařilo navázat spolupráci s YouTube, díky kterému bude účast na politickém procesu ještě zajímavější,“ říká manažerka RTVE pro interaktivní média Rosalia Lloret. „Když umožníme divákům, aby kandidátům kladli dotazy ve formě videa, dostanou se pak do centra zájmu ty otázky, které občany trápí nejvíc.“

RTVE bude propagovat kanál i na svých oficiálních webových stránkách (www.rtve.es/pre­gunta), ve španělské televizi, v celoplošné rozhlasové stanici Radio Nacional a na stanici Canal Internacional TVE.

„YouTube podporuje interaktivní dialog. Je to naše hlavní motto a zároveň nezbytný předpoklad pro rozvoj demokratické politiky,“ vysvětluje manažerka pro strategické partnerství YouTube Maria Ferreras. „Kdokoli teď může nahrát na YouTube svůj video dotaz a komunikovat tak přímo s budoucím španělským prezidentem.“