Hlavní navigace

AC Sparta Praha spustila nové internetové stránky

[Tisková zpráva] V pondělí 2.8 v 11.00 hodin spustila AC Sparta nové internetové stránky www.sparta.cz. Na jejich přípravě fotbalový klub spolupracoval více než tři čtvrtě roku s internetovou agenturou FG Forrest. Nový web odpovídá nejmodernějším technickým standardům, přitom však pro fanoušky zůstává přehledným zdrojem informací.

Sdílet

Moderní grafika, propojení se sparťanským YouTube kanálem, který obsahuje zpravodajské sestřihy i publicistická videa, a úzká vazba na oficiální stránky ACS na Facebooku – to jsou hlavní proměny www.sparta.cz. Orientace na webu je přitom stále velmi snadná. „Sparta má ty nejvyšší cíle nejen na sportovním poli. Proto jsme se rozhodli naše stránky zmodernizovat a přizpůsobit moderním trendům,“ říká ředitel komunikace AC Sparta Praha Ondřej Kasík.

Při tvorbě nového webu kladl klub důraz zejména na vytvoření multimediálního prostředí, v němž si budou moct příznivci prohlížet videa i fotografie, číst články a sami se aktivně zapojovat do diskusí. Novinkou je, že se příznivci nemusejí speciálně registrovat, stačí jim jejich přístupová data, která používají na oblíbené sociální síti Facebook.

„Interaktivita a komunikace nového webu směrem k fanouškovi Sparty je zřejmá na první pohled. Plánem do budoucna je web nadále tímto směrem rozvíjet,“ říká Aleš Bednář, Project Manager internetové agentury FG Forrest a dodává: „Redakční systém Edee umožní snadné a rychlé aktualizace zpráv a článků, které jsou v případě webu tohoto typu stěžejní. Fanoušek si na web Sparty chodí pro aktuality ze života oblíbeného klubu a nový web mu je poskytne v plné míře.“

FG Forrest, a.s., je internetovou agenturou založenou v roce 1996. Poskytuje kompletní internetová a intranetová řešení od analýzy, návrhu designu až po produkci a servis svěřených projektů v kombinaci s efektivním online marketingem a kreativním přístupem. Souběžně vyvíjí vlastní systém pro správu obsahu webů Edee CMS. Podpis FG Forrest lze nalézt například na projektech pro Skupinu ČEZ, Kancelář prezidenta republiky, Komerční banku, Lagardère Active ČR, McDonald´s nebo PPF.

AC Sparta Praha je dlouhodobě nejvýznamnějším a na sportovním poli nejúspěšnějším klubem českého fotbalu. Za více než 115 let své existence Sparta zaznamenala jak úspěchy v domácích soutěžích, tak i na mezinárodní scéně. V novodobé historii České republiky patří Spartě jednoznačné prvenství v umístění v domácí ligové soutěži (10 titulů mistra České republiky), ACS také pravidelně reprezentuje český fotbal v soutěžích UEFA (UEFA Champions League a UEFA Europa League), ve kterých také dosáhla řady úspěchů. V sezoně 2009/2010 získala AC Sparta Praha získala již 35. titul mistra české ligy. Vlastníkem klubu je finanční skupina J&T.