Hlavní navigace

Spartakus bude na Prima COOL drsný a krvavý

[Tisková zpráva] Od pondělí 6. 2. začne televizní stanice Prima COOL uvádět výpravný seriál Spartakus: Krev a písek. Tvůrci seriálu zvolili cestu drsné a krvavé podívané, v níž jsou záběry soubojů dovedeny do krajnosti a prostředí starověkého Říma svou realističností téměř vystupuje z obrazovky. Diváci nahlédnou nejen do zákulisí příprav otroků na smrtelný souboj v aréně, ale také do spletitých a zrádných vztahů mezi římskými občany. To vše bude každý týden v pondělí od 22.15 okořeněno odvážnými erotickými scénami.

Sdílet

Klasický příběh jednoho z nejslavnějších rebelů se vrací v novém a velmi odvážném podání. Seriál americké kabelové televize Starz se inspiroval osudy thráckého gladiátora Spartaka, který vedl v letech 73 až 71 před naším letopočtem velké povstání otroků proti Římu. Producenti Steven D. DeKnight a Robert Tapert se zaměřili na Spartakovo mládí a období, které předcházelo historickým událostem. Kvůli naturalistickému zobrazení násilí, sexuálních scén a drsnému jazyku není dílo určeno divákům mladším osmnácti let.

Bojovník, jehož původní jméno se nedozvíme, se v rodné Thrákii nechá přesvědčit legátem Claudiem Glaberem, aby se přidal k jeho římské armádě a bojoval proti nepřátelskému sousednímu kmeni. Glaberova manželka Ilithyia však chotě přiměje, aby se snažil dosáhnout větší slávy a zaútočil na jiného nepřítele v Malé Asii. Thráky tedy legát nechá na holičkách. Bezejmenný bojovník se vrací domů, aby ochránil svou vesnici a manželku. Je však chycen Římany. Manželku prodají do otroctví a jeho jako dezertéra odsoudí k smrti. Když ho dovezou do Capuy v jižní Itálii, má být popraven v gladiátorské aréně před plnými tribunami. Ukáže však, že je skvělý válečník! Všechny popravčí přemůže! Lentulus Batiatus ho koupí, pojmenuje jej Spartakus po legendárním thráckém králi a pošle do gladiátorské školy, aby se vycvičil v boji v aréně. Zde se Spartakus vyrovnává s brutálním světem gladiátorů, nepřátelstvím v řadách spolubojovníků, a hlavně s intrikami římské vyšší společnosti, které jsou všude kolem.

Herecké obsazení:
V hlavní roli Spartaka uvidí diváci Andyho Whitfielda, kvůli jehož nemoci byla odložena produkce druhé série a natočila se šestidílný seriál Bohové arény, zachycující události, které se odehrály ještě před započetím děje první série Spartaka. Andy Whitfield bohužel nakonec rakovině podlehl. Další známou tváří bude pro české diváky herečka Lucy Lawlessová, jež se proslavila jako představitelka Xeny. Ve Spartakovi přijala úlohu Lukrécie, manželky majitele gladiátorské školy v Capui a Spartakova pána Lentula Batiata. I herec této důležité postavy John Hannah je v Česku známý, mimo jiné z filmů jako jsou Čtyři svatby a jeden pohřeb, Mumie, Hurikán v ringu, Mumie se vrací nebo Poslední legie. V dalších rolích se představí kromě jiných také: Peter Mensah, Manu Bennett, Viva Biancová, Erin Cummings a Nick E. Tarabay.

Zajímavosti:
Seriál je inspirovaný stylem filmů 300: Bitva u Thermopyl a Gladiátor. Hodně se natáčí na zeleném pozadí a souboje jsou brutální – zpomalené záběry, useknuté končetiny, digitální krev…

Nebojí se ukazovat nahotu a sexuální scény. Dokonce zahlédneme i nahé muže zabírané zepředu.

Spartakus se natáčí v Aucklandu na Novém Zélandu.

Hudbu složil Joseph LoDuca, který má na kontě seriály Dokonalý podraz, Herkules, Xena a Legend of the Seeker. Jeho skladby zní také ve filmech Lesní duch, Smrtelné zlo 2, Armáda temnot a Bratrstvo vlka. Získal 11 nominací na cenu Emmy a dvakrát ji získal.