Na svou první oficiální návštěvu od svého zvolení přiletěl v sobotu 4. 4. 2009 do České republiky 44. prezident Spojených států amerických Barack Obama. Zpravodajský program ČT24 se této události věnoval v rámci speciálu Obama v Evropě, který byl vysílán od 2. 4. do 5. 4. 2009. Rovněž byly patřičně zprostředkovány a odvysílány i přenosy ze Summitu G20 v Londýně (2. 4.) a Summitu NATO ve Štrasburku (3. 4.).
V sobotu 4. 4. v 19:00 přiletěl prezident USA Barack Obama do Prahy. Zpravodajská stanice ČT24 se této události věnovala jak v přímém přenosu, tak i ze záznamu od 21:30 hodin. Samotnému příletu prezidenta Obamy předcházelo diskusní studio moderované Václavem Moravcem se vstupy s významnými osobnostmi a odborníky, které začalo již ve 14:00 hodin. Nedělní program prezidentského páru byl monitorován od osmé hodiny ranní až do jejich jednotlivých odletů, a poté doplněn postřehy a reakcemi na projev a samotnou návštěvu ČR. Celkem se ČT věnovala této události téměř 23 hodinami vysílání a to především na ČT24, na ČT2 byl vysílán pouze simultánně přímý přenos projevu z Hradčanského náměstí.
Celkově vysílání Obamovy návštěvy v ČR zasáhlo (počet diváků, kteří sledovali pořad alespoň 3 minuty kontinuálně) 1 753 000 diváků starších patnácti let.
Především díky speciálu Obama v Evropě dosáhla ČT24 rekordu v celotýdenním podílu na publiku, kdy překonala rekord minulého týdne 2,45 % a stanovila nový s hodnotou 3,61 % dospělých diváků. Velmi k tomu přispěly oba víkendové dny, kdy ČT24 zprostředkovávala návštěvu Baracka Obamy v Praze. V sobotu 4. 4. 2009 tak měla v celodenním podílu 4,77 % a v neděli 5. 4.2009 dokonce 8,09 %.
Průměr celého sobotní přímého přenosu (14:00 – 20:03 hod.) měl sledovanost 2,1 % dospělých diváků (127 tisíc), kteří mají možnost příjmu kanálu ČT24, při podílu na publiku 13,14 %. V neděli pak sledovalo přímý přenos (08:00 – 19:32 hod.), v jehož rámci byl odvysílán samotný projev, 3,6 % dospělých (216 tisíc), při podílu na publiku 17,06 %.
Nejsledovanější byl nedělní projev prezidenta Baracka Obamy na Hradčanském náměstí v Praze, který byl vysílán paralelně na programech ČT2 a ČT24. Projev sledovalo na obou programech 8,5 % dospělých diváků, což představuje 747 tisíc lidí, při podílu na publiku 37,20 %. Přičemž ČT24 dosáhla vyššího podílu než oba celoplošné programy ČT.
Na přání diváků byl v podvečerním čase znovu odvysílán dopolední projev Baracka Obamy, tentokrát v originálním znění bez českého překladu. Anglický speciál sledovalo ještě 1,2 % dospělých diváků majících možnost sledovat ČT24 (70 tisíc), při podílu na publiku 3,22 %.
Česká televize zajišťovala veškeré tyto přenosy jako hlavní broadcaster (vysílatel) a svou roli splnila podle dosavadních ohlasů na vysoké profesionální úrovni. Rozsah přenosů přebíraných zahraničními společnostmi byl skutečně mimořádný. Česká televize prostřednictvím EBU a agentur (Reuters, APTN) poskytla do celého světa všechny akce, na kterých mohl být pouze jeden TV štáb. K tomu navíc připravila pro zahraniční štáby 5 stanovišť pro živé vstupy, kde se střídali televizní štáby doslova z celého světa. Nad rámec svých přenosů ještě Česká televize vyrobila briefingy pro francouzskou, italskou, řeckou a rumunskou televizi. Přenos dlouho očekávané návštěvy Baracka Obamy přebíraly živě všechny významné televize světa v čele se CNN, Sky News, BBC, Euronews atd. Celkem šlo vysílání České televize do více než stovky zemí světa. O rekordní akci přesto nejde, protože Česká televize už zvládla tak obrovské podniky, jako bylo zasedání NATO a Mezinárodního měnového fondu či oslavy pádu železné opony. Coby broadcaster měla jako člen EBU povinnost zajistit přenosy zcela ve své režii, takže žádný finanční zisk z toho pro televizi veřejné služby neplyne. Vedení České televize obdrželo děkovný dopis Evropské unie vysílatelů (EBU), která vyjádřila velké uspokojení nad tím, jak ČT celou akci zvládla.