Hlavní navigace

Speciál ČT24: ČSSD volí nové vedení

[Tisková zpráva] V pátek 18. března začíná dlouho očekávaný sjezd ČSSD, která si na něm zvolí předsedu a další členy vedení nejsilnější opoziční strany. Veškeré sjezdové dění přiblíží divákům dvoudenní speciál ČT24.

Sdílet

Zpravodajská stanice České televize rozebere spolu se svými hosty situaci strany, která sice vyhrála loňské sněmovní volby, ale vzhledem k povolební matematice nakonec skončila v opozičních lavicích. Speciál ČT24 startuje v pátek 18. 3. 2011 v 10:15 hodin. Přinese vystoupení úřadujícího předsedy strany Bohuslava Sobotky a také zprávy stávajících místopředsedů. Klíčový okamžik nastane v 16:00 hodin, kdy bude zahájena volba nového vedení. Během podvečera by tak měla zpravodajská ČT24 znát odpověď na otázku, kdo bude nástupcem Jiřího Paroubka, jehož z nejvyšší stranické pozice smetl loňský volební výsledek strany.

Předpokládá se, že volby se protáhnou do pozdního večera, proto ČT24 nebude v pátek vysílat Hyde park. Pořady Ekonomika ČT24 a Události, komentáře mohou být operativně zařazeny do vysílání v závislosti na tom, jak dlouho bude volba vedení ČSSD probíhat.

Už tradičně přinese ČT24 divákům bezprostřední reakce šéfů dalších sněmovních stran, ale i politologů a komentátorů předních českých médií.

V sobotu se sjezd sociální demokracie bude věnovat hlavně programu a stanovám. Speciál bude pokračovat ve dvou blocích: 9:15 – 11:30 hodin a 13:00 – 17:00 hodin.

Speciál ČT24 moderuje Václav Moravec a hlavní reportérskou dvojici v Brně budou tvořit Jakub Železný a Martina Lustigová. Nedílnou součástí vysílání bude také tradiční interakce s diváky prostřednictvím webu ČT24 a stránek na sociálních sítích, kterou bude mít v pražském studiu na starosti Daniela Písařovicová.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).