Hlavní navigace

Speciál ČT24: Sjezd Strany zelených – Volba

[Tisková zpráva] Zpravodajská ČT24 plánuje další z řady politických speciálů: sjezd Strany zelených. V pátek 4. 12. a v sobotu 5. 12. nabídne v přímém přenosu divákům velkou část celostátního sjezdu strany, která hledá ztracenou cestu k voličům.

Sdílet

Redakce zpravodajství ČT tak pokračuje v mapování naší politické scény mj. i prostřednictvím série přenosů z vrcholných jednání hlavních politických stran. Během letošního roku již odvysílala na ČT24 zpravodajské speciály například ze sjezdu ČSSD, KDU-ČSL, ODS a TOP 09.

Kdo povede Stranu zelených po rezignaci Marina Bursíka a kterým směrem se Zelení vlastně chtějí vydat? Doprava s Ondřejem Liškou, mladým ale zkušeným politikem, který slibuje zklidnění vášní a který ví, že cesta k cíli se neobejde bez kompromisů? Anebo doleva s rebelem Martinem Stropnickým, který tvrdí, že politika Zelených ztratila zelený obsah a hlásá návrat ke kořenům? Anebo stranu povede někdo úplně jiný? Zelená není jen jedna – zelených odstínů je celá škála, podaří se na sjezdu najít ten pravý? A jak se výsledek bude líbit voličům? To všechno jsou otázky, kterým se budeme věnovat.

Speciál začne v pátek 4. 12. v 17:00 hodin a pokračovat bude v sobotu 5. 12. od 08:00 hodin. Přímý přenos ukončíme po volbě předsedy strany. Z brněnské sportovní haly Morenda se budou hlásit Jana Čermáková a Olga Málková. Analýzy dodají Jindřich Šídlo a Martina Lustigová. Ve studiu na Kavčích horách budou s hosty diskutovat Václav Moravec a Martin Veselovský.

Diváci mohou jako vždy využít chatu, prostřednictvím kterého mají možnost říct své k probíhajícím událostem: www.ct24.cz/chat.