Hlavní navigace

Speciál Martina Veselovského Exkluzivně ze základny české mise KFOR v Šajkovaci!

[Tisková zpráva] ČRo 1 – Radiožurnál bude vysílat živě už tuto čtvrtek 15. 9. ze základny české mise KFOR v kosovském Šajkovaci. Speciál Martina Veselovského odstartuje krátce po 17. hodině a kromě přímého přenosu na Radiožurnálu nabídne Český rozhlas také on-line videopřenos na stránkách zpravy.rozhlas.cz.

Sdílet

Hlavním tématem bude hodnocení dvanáctiletého období, kdy čeští vojáci působí v mezinárodních silách v Kosovu. Celkem se jich tam od roku 1999 vystřídalo několik tisíc. Mezinárodní společenství považuje jejich práci jako úspěšnou. Není předčasné vojáky z Kosova stahovat v době, kdy jsme opět zaznamenali ozbrojený konflikt mezi Srby a kosovskými Albánci? Co přinesla tato mise armádě ČR? Na tyto a další související otázky bude hledat odpověď Martin Veselovský se svými hosty, kterými budou:

  • plukovník Václav Vlček ze společného operačního centra Ministerstva obrany ČR
  • politický ředitel mise OSN v Kosovu Jolyon Naegele
  • předseda zahraničního výboru PSP ČR David Vodrážka (ODS)
  • místopředseda zahraničního výboru PSP ČR a stínový ministr obrany Jan Hamáček (ČSSD)

Mimořádné bude i publikum přímo na základně – půjde samozřejmě o účastníky mise. „Z pohledu Radiožurnálu jde skutečně o mimořádné vysílání, poprvé budeme Speciál Martina Veselovského přenášet přímým přenosem ze zahraničí, navíc z vojenské základny. Samozřejmě by to nebylo možné bez skvělé spolupráce s velitelem mise,“ dodává ředitelka zpravodajských stanic ČRo Hana Hikelová.

Česká mise v Kosovu bude jedním z hlavních témat Radiožurnálu v průběhu celého středečního dne. Na místě už je nyní redaktor Radiožurnálu Martin Dorazín, který natáčí unikátní reportáže.

Přímý přenos z Kosova odvysílá Radiožurnál 15. 9. od 17:05 do 18 hodin na frekvencích Radiožurnálu, on-line videopřenos na stránkách zpravy.rozhlas.cz bude trvat o půl hodiny déle. Na zpravodajském serveru najdou posluchači i veškeré reportáže a fotogalerie.

Více informací naleznete na radiozurnal.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).