Hlavní navigace

Přední světoví specialisté na internetovou telefonii vystoupí na ČVUT v Praze

[Tisková zpráva] 18. dubna 2008, Praha – Na půdě Fakulty elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze budou v pátek 25. dubna 2008 prezentovat nejnovější poznatky z oblasti internetové telefonie profesor Henning Schulzrinne a Phil Zimmermann. Přednášku pořádá fakulta ve spolupráci s českou pobočkou americké společnosti Tekelec ve své budově (Technická 2, Praze 6) od 13.00 do 17.00 hodin v posluchárně číslo 309 a je volně přístupná.

Sdílet

Henning Schulzrinne, profesor na newyorské Columbia University, se od devadesátých let podílí na vývoji technologie a standardů pro telefonování po internetu. Ve svém příspěvku poukáže na obtíže spojené s propojováním internetové telefonie do center tísňových volání.

Phil Zimmermann je znám především díky svému systému pro šifrování e-mailů Pretty Good Privacy, který mu kromě odborného věhlasu přinesl i vyšetřování úřady Spojených států. Jeho přednáška na půdě ČVUT se bude týkat šifrování hovorů po internetu, jímž se v současnosti zabývá.

Internetová telefonie, známá též jako Voice over IP (VoIP), umožňuje prostřednictvím světové sítě kombinovat telefonování v pevných i mobilních sítích s jinými službami internetu (například elektronickou poštou), přičemž výrazně snižuje náklady na provoz těchto služeb. Mezi spotřebiteli je populární například celosvětová VoIP služba Skype, která se pyšní zhruba devíti miliony aktivních účastníků.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).