Hlavní navigace

Specializovaný web k digitalizaci se osvědčil

[Tisková zpráva] Internetové stránky www.ozp-digitalne.cz navštívilo za dva měsíce již více než 3000 osob.

Sdílet

Speciální web určený občanům se zdravotním postižením byl v rámci kampaně k přechodu na digitální televizní vysílání spuštěn v červnu tohoto roku. Stránky jsou vybavené speciálním čtecím modulem a splňují důležitá pravidla pro tvorbu webu pro slabozraké. Speciální webové stránky jsou důležitou součástí specifických aktivit cílených v rámci informační kampaně na občany se zdravotním postižením.

Nejčastěji navštívili uživatelé speciální webové stránky www.ozp-digitalne.cz přímo (tzv. prime; 36 %) nebo přes vyhledávače na klíčové slovo „OZP“ (42 %). Třetina návštěvníků využila proklik z hlavního informačního webu www.digitalne.tv (33 %), který je spolu s bezplatnou infolinkou 800 90 60 30 páteří informační kampaně. „Televizní vysílání je pro spoluobčany se zdravotním postižením často jediným zdrojem informací či kontaktem s okolním světem. Považujeme tedy za nutné poskytovat jim co nejvíce informací, co nejsnadnější a nejefektivnější cestou, kterou specializovaný web díky velkému ohlasu bezesporu je,“ dodal Jiří Mánek, projektový manažer z občanského sdružení Trianon Čechy, které pro Národní koordinační skupinu pro digitální vysílání v ČR speciální webové stránky zajišťuje.

Specifické aktivity cílené na zdravotně postižené občany jsou součástí komplexní informační kampaně k přechodu na digitální televizní vysílání již od počátku roku. Patří mezi ně především speciální semináře, informační střediska nebo proškolování samotných osob se zdravotním postižením na školitele pro tuto cílovou skupinu.

Informační kampaň probíhá již od loňského roku, nyní se zaměřuje především na územní oblasti Plzeň a Praha, kde dojde k ukončení analogového televizního vysílání letos na podzim.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).