Hlavní navigace

Speciální aplikace ČT24 pro iPady

[Tisková zpráva] ČT k 21. 7. 2011 spustila speciální aplikaci zpravodajské ČT24 pro Apple iPad.

Sdílet

Česká televize doplnila své portfolio mobilních aplikací o speciální aplikaci zpravodajské stanice ČT24 pro multimediální tablety Apple iPad. Společně s Českou televizí ji vytvořila společnost Inmite a vývoj sponzorovala Era od Poštovní spořitelny, která se zaměřuje mimo jiné i na podporu nových technologií.

Aplikace ČT24 pro iPady je ke stažení v App Store: http://itunes­.apple.com/us/ap­p/id450755990?mt=8

„Aplikace ČT24 pro iPady nabízí přehledné zpravodajství pevně svázané s televizním programem ČT24, tříděné do jedenácti kategorií způsobem, který odpovídá specifičnosti iPadů. Samozřejmostí je živé vysílání ČT24 v plné verzi i pouze na poslech v audiostreamu. Živé vysílání je přizpůsobené velikosti displeje iPadu,“ popisuje novinku Milan Fridrich, ředitel Nových médií České televize.

Aplikace ČT24 je členěna na rubriky Hlavní zprávy, Domácí, Svět, Ekonomika, Kultura, Praha, Čechy, Morava, Slezsko, Sport a Exkluzivně na ČT24. Speciální stránku v nové aplikaci ČT24 pro iPad má Hyde park. Do tohoto interaktivního pořadu, který se po prázdninové pauze vrátí v září na obrazovky, bude možné prostřednictvím aplikace posílat své a sledovat dotazy ostatních, diskutovat a přehrávat i starší díly Hyde parku.

„iPad je progresivní moderní zařízení pro mladé, aktivní a chytré lidi. Je to zařízení, která má ve světě nových technologií rozhodně budoucnost. iPad ovládl trh tabletů a dle analýzy iPass ze 75 % vládne trhu mobilních zařízení iPad a iPad 2. Protože Era sleduje nové trendy, jsme velice rádi, že se na projektu aplikace ČT24 můžeme podílet,“ vysvětluje Petr Jaroš, výkonný ředitel pro obchodní rozvoj a strategii Poštovní spořitelny.

Speciální aplikace ČT24 je již druhým počinem České televize právě pro iPady. V červnu byla spuštěna aplikace iVysílání, internetového videoarchivu České televize. Ačkoliv aplikace běží necelé dva měsíce, stala se nejstahovanějším mediálním produktem pro iPady v českém App Storu – staženou už ji má více než 12.000 lidí.

„Aplikace ČT24 pro iPady je součástí pokračující digitalizace programů ČT a jejich šíření na nové progresivní platformy. Sledování ČT24 a rovněž ČT4 a dalších pořadů ČT v rámci iVysílání bude postupně možné na všech hlavních platformách – iPhonech, operačním systému Google Android, chytrých Nokiích i operačních systémech Samsung Bada nebo Windows Phone 7,“ doplňuje Milan Fridrich.

ČT24 a ČT4 lze už sledovat ve vysoké kvalitě na tabletech Samsung Galaxy Tab s menší a střední obrazovkou. Pro větší displeje se aplikace bude vyvíjet na konci léta. Pro iPady Česká televize vyvíjí rovněž aplikaci sportovního programu ČT4 s velkým důrazem na kvalitu živého vysílání. Tato aplikace by měla být spuštěna v druhé polovině srpna.

Od podzimu bude Česká televize aktivně testovat televizní aplikace v novém rozhraní hybridního vysílání HbbTV určeného pro chytré televizory. HbbTV je jako systém doporučován Evropskou vysílací unií (EBU), rozšiřuje doplňkové služby na teletextu či v elektronickém programovém průvodci EPG a příští rok by ČT na něm měla začít nabízet archiv pořadů iVysílání.