Hlavní navigace

SPECIÁLNÍ VYSÍLÁNÍ ČESKÉHO ROZHLASU K DRUHÉ VOLBĚ PREZIDENTA ČR

[Tisková zpráva] Speciální vysílání k druhé volbě prezidenta České republiky připravuje na pátek 15. února Český rozhlas - Rádio Česko i Český rozhlas 1 – Radiožurnál.

Sdílet

Od 9.00 hodin začne na Rádiu Česko „Volební speciál“, na kterém se budou podílet čtyři redaktorky přímo z Hradu spolu s týmem moderátorů a redaktorů ve studiu na Vinohradech. Připraven je přímý přenos rozpravy ze Španělského sálu, zpravodajské vstupy a rozhovory s hlavními aktéry páteční volby.

Ve studiu budou kromě moderátorů Martiny Maškové a Ondřeje Černého také politologové a komentátoři. Průběh společné schůze poslanců a senátorů tak okomentují například Pavel Šaradín, Lukáš Valeš, Petr Just, Milan Znoj a Jan Outlý.

Český rozhlas Rádio Česko se podílí společně s internetovou divizí Českého rozhlasu také na obsahu speciálních webových stránek k druhé volbě prezidenta. Nejnovější informace z vysílání stanic Českého rozhlasu, fotografie a v pátek také on-line zpravodajství najdete na www.rozhlas.cz/pre­zident.

Od 9.00 hodin začíná i speciální vysílání Českého rozhlasu 1 – Radiožurnál. Komentovaný přímý přenos z volby zajistí ve studiu Jan Pokorný s Petrem Nováčkem a reportérky Radiožurnálu s aktuálními vstupy přímo z pražského Hradu. Spolu s nimi dění ve Španělském sále budou sledovat a komentovat bývalí ministři – Jindřich Vodička a Jiří Rusnok.