Hlavní navigace

Kabelovou a satelitní stanici SPEKTRUM čeká od počátku srpna výrazná změna a oživení!

[Tisková zpráva] Přesně 2. srpna 2010 se budeme moci oficiálně seznámit se zcela „novou tváří“ dokumentární stanice Spektrum, která se svým divákům představí ve zbrusu nové podobě. Změna se bude týkat nejen loga, ale i celé vizuální podoby stanice. „Věřím, že do budoucna přežijí na trhu mezi dokumentárními stanicemi jen ty, které budou schopny svým divákům přinášet kvalitní obsah srovnatelný se zábavnými programy a v HD rozlišení.

Sdílet

Pro stanici Spektrum je proto rok 2010 klíčový. Díky celkovému rebrandingu se upevňuje její pozice na stávajících trzích. Vývoj technologií nezastavíme. Musíme se jim neustále přizpůsobovat. Důraz klademe i na bohatou vlastní produkci a nákup té kvalitní, zahraniční,“ poznamenal k rebrandingu Spektra Levente Malnayi, CEO Chello Central Europe. Nová programová skladba slibuje nové premiérové pořady, působivý do hloubky orientovaný obsah, který v žádném případě diváka nebude nudit a díky kterému bude rozšiřování obzorů zábavou. Koneckonců napovídá tomu i nový slogan sdělující, že díky SPEKTRU poznáme „Svět jinýma očima“. Absolutní novinkou Spektra je start vysílání v rozlišení HD (16:9).

Spektrum se od počátku srpna chystá být ještě mladistvější, modernější a přitažlivější. Ke svým 15. narozeninám dostane oblíbená kabelová a satelitní stanice Spektrum jako dárek radikální proměnu, která se bude týkat vizuálního stylu, ale rovněž obsahu. Všem zvídavým a náročným divákům se tak dostane bohaté spektrum informací, které jim poodhalí svět z jiného úhlu pohledu. Absolutní novinkou Spektra je start vysílání v rozlišení HD (16:9), což divákovi zaručí dokonalý vizuální zážitek. Právě dokumenty v HD kvalitě jsou diváckou lahůdkou.

Nové Spektrum HD bude programově totožné jako SD verze. Spektrum HD bude nyní dostupné v sítích UPC, a to jak v Čechách, tak na Slovensku. Dostupnost HD verze Spektra třetím stranám a dalším kabelovým operátorům se nyní intenzivně připravuje.

„Diváci mohou od nového Spektra v HD očekávat především vysoce kvalitní zábavu. Oživená programová nabídka se snaží divákovi přiblížit odpovědi na nejaktuálnější otázky 21. století. Výhledově se navíc diváci mohou těšit na lokalizované webové stránky, na kterých se budou sdružovat všechny důležité informace týkající se programové skladby či novinek na kanále Spektrum.“ uvedla Anna Lenerová, PR manažerka Chello Central Europe.

Zajímá-li vás tedy jaký osud čeká lidstvo, co se stane s naší planetou či jaká překvapení pro nás toto století ještě nachystalo, odpovědi vám přinesou zbrusu nové pořady, jako jsou například Pohledy z kosmu, Budoucnost odhalena či pořad Nejžhavější země.

S novými díly se přihlásí také divácky oblíbený seriál On the Spot: Reportéři v akci. Budeme tak opět svědky nových dobrodružství Eszter a Andráse – investigativních novinářů, kteří se nebojí odhalovat ožehavé otázky třetího světa. V druhém ročníku plánují mimo jiné cestu do Pákistánu, Somálska, Iráku nebo Severní Koreje.

Stanice Spektrum je na českém trhu zastupovaná společností Chello Central Europe.

Základní charakteristika společnosti Chello Central Europe
Společnost Chello Central Europe je jednou z vedoucích mezinárodních firem v oblasti vysílání, distribuce a zastupování tématických televizních stanic se zaměřením na trh střední a východní Evropy. Chello Central Europe je podnikatelskou jednotkou v rámci skupiny Chellomedia – přední mezinárodní mediální společnosti a evropské obsahové divize společnosti Liberty Global, Inc.

Současné portfolio Chello Central Europe v České republice a na Slovensku zahrnuje stanice SPORT1, SPORT2, SportM, Minimax, Spektrum, TV Paprika, Deko a společný podnik s MGM. Kromě toho Chello Central Europe obchodně a distribučně zastupuje okolo 20 zahraničních tématických stanic a televizních společností, mimo jiné Fine Living Network,

Zone Romantica, Zone Reality, JimJam, Extreme Sports Channel, History, Hustler TV, Universal Channel, MTV Networks Europe, Bloomberg a další.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).